2. Uluslararası Judo Şampiyonası, Edirne’de başladı

Edirne’nin kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle planlı 2. Uluslararası Judo Şampiyonası başladı.

Türkiye Judo Federasyonu ile Edirne Gençlik ve Spor Müdürlüğü hisse senedi birliğinde Edirne Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya’dan 600 sporcu katılıyor.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, organizasyonun açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl ikincisi düzenlenen şampiyonanın judo sporu açısından önemli olduğunu söyledi.

Judonun gelişmesi amacıyla çalışmalara devam edeceklerini belirten Kırbıyık, “Bundan ahir yıllarda ana hedefimiz bu etkinliğin kalitesini ve seviyesini henüz yukarı dercetmek olacaktır. Spor âdemiyet tarihi süresince birleştirici, eke tıpkısı unsurdur.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bile Edirneli sporcuların judoda büyük başarılara imza attığını vurgulayarak, spora desteklerinin devam edeceğini rapor etti.

Türkiye Judo Federasyonu Ustalık Müesses Başkanı Bahir Şilli ise şampiyona sonrası takımların Edirne’de eş bire bir mesai kampına girerek 2023 hazırlıklarına başlayacaklarını dile getirdi.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Dosdoğru Dürüst bile şampiyonaya katılan sporculara sükse diledi.

Açılış programı sonrası müsabakalarla başlayan şampiyona erte sona erecek.

Share: