29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı ev genelinde coşkuyla kutlandı

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı sıkıntılı genelinde coşkuyla kutlandı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’üstelik 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı görkemli tıpkısı şekilde kutlandı.

Tekirdağ’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Tekirdağ Valiliğinde gerçekleştiren bayramlaşma töreninin arkası sıra kıran amacında düzenlenen geçit resmi ile hezel coşkusu doruğa çıktı.

Süleymanpaşa ilçesi yaka önünde planlı kutlama töreni, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un günün meal ve önemine dayalı mesajlarının okunduğu merasim, Tekirdağ Valisi Ermiş Saika, Garnizon Komutanı Tuğg. Mecnunca Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Fehamet Albayrak’ın protokol üyeleri, leşker ve polisler ile öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla bitmeme etti.

Günün medlul ve önemine dayalı aynı istişare gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Sebep, “Cumhuriyet’i destek olmak ve ilelebet yaşatmak bizlerin yegane görevidir. Zinde ve gönençli yarınlara gelişmek hesabına Şevket ve Millet namına bağlanak ve beraberliğimizin berenarı önemli olduğunu bilincindeyiz. Bu bilinçle mücadelemizi sürdürmeye bitmeme edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayışından ivaz vermeden, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün çizdiği modern medenilik amacında kolaylıkla ilerlemektedir. Herkes şundan emin olmalıdır kim, buna hiçbir yavaş bariyer olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza büyüklüğünde yaşayacaktır. Bu vesileyle başta Nazik Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve canlarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti, el erki ve istiklal uğruna feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi gönül borcu ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramınızı genişlik teklifsizce duygularımla kutluyorum” dedi.

Törende öğrenciler tarafından 29 Ekim temalı şiirler okundu. Lise öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet Altını ve Istiklal konulu eylem ve tiyatrolar ise vatandaşlar marifetiyle nazik beğeniyle karşılandı. Cumhuriyet Altını Bayramı cihetiyle düzenlenen kılık, koşma ve kitabet yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törende 8. Mekanize Piyade Sancak Komutanlığı, Tekirdağ İl Açıkgöz Komutanlığı, Tekirdağ İl Güvenlik Müdürlüğü personel ve araçlarının yanı sıra okulların de katıldığı geçit resmi protokol üyeleri ve vatandaşlar eliyle dakikalarca ayakta alkışlandı.

EDİRNE – Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Edirne’bile düzenlenen merasim, çetin katılımla gerçekleştirildi. Askeri birliklerin geçişi ise şişman alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları Edirne Valiliği’nde başladı. İlk olarak Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, valilik makamında tebrikleri kabul etti. Kutlamalar, buradaki programın ardından Talaptaşa Asfaltı’ndaki Atatürk Bulvarı’nda bitmeme etti.

Geçtiğimiz yıllarda Kovid-19 salgınının bile etkisiyle gerçekleştirilen törenler, akıbet 2 yıldır sakil katılımla yapılıyor. Serencam yılların en neşeli katılımının olduğu görülen törende, askeri birliklerin geçişleri yürekten izlendi ve iri alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları dolayısıyla düzenlenen törene, 7’den 70’e çok sayıda vatandaş ortaklık sağladı. Bayrağını düzlük kutlamaların yapılacağı alana koştu ve Cumhuriyet Altını coşkusuna ortak oldu.

Edirne’dahi gerçekleştirilen törende Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Cihanoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, askeri kurgu üzerinde Edirnelilerin bayramını kutladı. Takım eşliğinde saygı duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Vali Kırbıyık, günün anlam ve önemini belirten müzakere yaptı.

Halk oyunları gösteriyle bitmeme fail törende, türkü, tahrir ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Düzenlenen tören, öğrencilerin ve askeri birliklerin geçişinin arkası sıra serencam buldu.

BALIKESİR – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyetin 99’nci kuruluş yıl dönümü, Hüsnü Uğural Stadı’nı dolduran binlerce Ayvalıklı aracılığıyla nazik bir coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla ilçede ana yol ve sokaklar kamer-degaje bayrak ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

28 Teşrinievvel haset Cumhuriyet’e Korelasyon yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Atatürk Hekyel’neçelenk koyma töreniyle devam etti. Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları dahilinde Hüsnü Uğural Stadyumu’nda planlı törenle çalkantı doruğa ulaştı. Ayvalık Belediyesi, kenti boydan boya geçen Atatürk Caddesi, Talatpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Altını Meydanı iri alay amacıyla hazırladı. Ayvalık Belediyesi gezgin bandosu ahit boyu mahalleleri dolaşarak marşlar çaldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Sevinçli Mutlu Olmuş yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü önceki günkü üzere aynı coşkuyla, aynı heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyeti laiklik ve demokrasinin ışığında geleceğe asmak amacıyla hiç muttasıl çalışmaya bitmeme edeceğiz. Cumhuriyetimizin 99. yılı hümayun olsun. İyi kim varsın Cumhuriyet” dedi.

Hüsnü Uğural Stadı’nda gerçekleştirilen törende Ayvalık Kaymakamı Hasan Bitirim, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Reisi Mesut Reşit, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mustafa Endişe, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Furkan Demirbaş’ın yanı sıra gaziler, kaymakamlık protokolü ve kalabalık ayrımsız vatandaş topluluğu hazır bulundu.

Cumhuriyet Bayramı coşkusu sokaklardan meydanlara, salonlardan stadyumlara kadar, ilçenin seçme noktasında doyasıya yaşandı.

Ayvalık’ta Cumhuriyet Altını Bayramı törenleri; akşam saatlerinde fener alayı ve gelenekselleşen Kırsal Mahalleler arasında Cumhuriyet Kupası final maçı ve kupa töreniyle kutlamalar akıbet bulacak.

MALATYA – Cumhuriyetin ilanının 99. yıl dönümü Malatya’de çalkantı ile kutlandı.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu sene dönümü etkinlikleri çerçevesinde ilk kendisine Vali Hulusi Delimsirek, vilayet makamında tebrikleri kabul etti. Elan sonradan 15 Orak Ayı Ulus Meydanı önünde Ilbay Hulusi Delimsirek, Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ ve Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, askeri araçtan alanda bulunanları selamladı. Törende içtinap etmek duruşunun arkası sıra İstiklal Marşı okundu.

Törende mütekellim, Malatya Valisi Hulusi Şahin, ” Cumhuriyetimiz daha çok asırlık ayrımsız çınar oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaş gününü kutlamaya vakit kaybetmeden benzeri sene kaldı. Serencam iki yüzyılda mağribî hâkim güçler adeta bin almanak tıpkısı hesabın intikamını alırcasına devletimizi dört koldan saldırılarla yıpratmışlardı. Cepheden cepheye koşan Türk milleti hem âdem kaynağı hem de iktisaden bitme noktasına gelmişti. Birinci evren harbinin böylelikle bize iki dalgalı bırakıldı. evet bizi biz özne bağımsızlığımızı camız ve himayeye tecezzi edecektik ya de yabanıl benzeri kıyım ile bulunmayan edilecektik. Türk milleti, ‘Ya İstiklal ya Ölüm’ dedi. Bu azim ve kararlılık bize zaman yaşadığımız birlik özgür Türkiye’yi bırakıt bıraktı. Cumhuriyeti kuran neslin ulus ve yurt sevgisini fedakarlığını tarif etmek gibi değil. Türk milletinin her bir ferdi bu hava ile yaşamalıdır. Aradan güzeşte 99 yılda atlattığımız onca badireye rağmen başladığımız noktaya bakarak bugün geldiğimiz düzey ile atamıza istem rahatlığıyla seslenebiliriz. Atam, emanetin emin ellerde, açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta hiç sürekli giden evlatların zaman Türkiye’yi 800 bilyon doları aşan milli geliri, 225 bilyon doları aşan ihracatı ile dünyanın ilk 20 ekonomisi içine çıkardı. Bugün evcil insansız hava araçlarımız, yerel milli helikopterlerimiz göklerde süzülüyor. Hedefimiz mahsus. Türkiye’yi dünyanın bildirme ümranlı ilk 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın peşi sıra merasim, öğrencilerin koşma okuması ve resmigeçidin yapılmasıyla sona erdi.

Törene, Milliyetçi Hareket PartisiMalatya Saylav Mehmet Kerem Fendoğlu, Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sarban, İl Inanma Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Kurnaz Komutanı Kıdemli Miralay Ercan Zer, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Baro Başkanı Av. Saygınlık Demez, Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SAMSUN – Samsun’üstelik 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünde coşkulu bire bir tören düzenlendi. Törende mütekellim Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Görgüsüz, “Anadolu’daki bin almanak varlığımızı, ülkemizi dünyanın bildirme balaban 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden katiyen taviz vermeyeceğiz” dedi.

İlkadım ilçesinde kâin Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleşen merasim, imtina etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz ayrımsız müracaat gerçekleştirdi. Vali Görgüsüz konuşmasında, “600 almanak aynı evren devletinin mirası üstünde yükselen güre cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in lakonik aynı şekilde tabir ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini önceki günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün üstelik 2023, 2053 ve 2071 vizyonu hedefine odaklanarak, kullanılmamış ve elan balaban başarılar amacıyla kendimizi hazırlamalıyız. Küçük Asya’daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın yer iri 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden katiyen ödün vermeyeceğiz. Devletimizin cemi kurumlarıyla ve milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda tehlikesiz adımlarla ilerleyeceğiz. Bu muazzez millet ülkemizi, Türkiye’nin geleceğini, Kamer-Açık Bayrağı namertlere çiğnetmeyecek. Bu cesim Türk Milleti bin yıl önceki Malazgirt’te ne inançla ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını bizlere açmışsa, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs Barış Harekatı’nda ve 15 Orak Ayı’da dahi tıpkı mücadeleyi yaptı. Tamlık halkımız bilmektedir ki, bunlar mazi ASALA, zaman FETÖ, PKK ve DAEŞ yerine karşımıza dikilmektedir. Zaman birliğimizi, kardeşliğimizi istemeyen yavuz güçler, bed senaryolarından, etki oyunlarından geri durmayacaklar ve isimleri değiştirmek vasıtasıyla karşımıza geleceklerdir. Zira bunlar 100 yıl geçmiş emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır” diye konuştu.

“Kendimizi pekiştirmek mecburiyetindeyiz”

Konuşmasında gençlere seslenen Ilbay Görgüsüz, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya 1 yılımız kaldı. Öncelikle irtibat ve beraberliğimizi ense düzeye çıkartacağız. Kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz. Birbirimize çıktı birlik ve hoşgörüyle yaklaşacağız. Böylesine koca bir tarihe, köklü bire bir geçmişe, bayrı bire bir medeniyete sahip olan bu soylu millete müstahak olacak şekilde kendimizi çoğaltmak mecburiyetindeyiz. Gerçek, türe, demokratlık, âdem hakları kadar evrensel değerleri kendimize unsur edinmeliyiz. 2023 hedeflerini gerçekleştirme hedefinde Samsun’umuzun katkısını en üst düzeye çıkarmak için maksimum himmet göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Gösteriler yapıldı

Ilbay Görgüsüz’nın konuşmasının peşi sıra ortaöğretim öğrencileri ve Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Samsun Bölüm Başkanı Ahmet Diril türkü okudu. Okunan şiirlerin peşi sıra halk oyunu ve Kafkas oyunu gösterileri yapıldı. Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Bilimi Merkezi Toprak Mızıka Komutanlığı Bandosu, Samsun protokolüne ve vatandaşlara mini tıpkısı dinleti verdi. Merasim, bandonun çaldığı marşla argıt töreniyle son buldu.

Törene antrparantez Samsun Büyükşehir Belediye Reisi Mustafa Çipo, Periferi Asayiş Karadeniz Nahiye Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Miralay Ömer Ersever, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ağır Ünal, kaymakamlar, şehremaneti başkanları, iklim müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

MUŞ – Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet’in çarpık çurpuk kazanılmadığını belirterek, “Zaman eğer bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin herhangi bir hesabına abat bir şekilde seyahat edebiliyorsak, bundan sonra imdi milli arabamızla gezi edeceksek bunların hepsi Cumhuriyet Altını sayesindedir” dedi.

Muş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. kuruluş yıl dönümü kutlamaları, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün tebrikleri valilikteki kabulü ile başladı. Tebrikat töreninin ardından Kent Stadyumunda düzenlenen kutlamalar tırsmak duruşunda bulunulması ve peşi sıra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdürüldü. Burada mütekellim Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 100. yıla basamak bastıklarını ve 99 yılın geride kaldığını söyledi. 2023’te tıpkı asrı devireceklerini kaydeden Ilbay Gündüzöz, “100. yılı inşallah daha şişman coşkuyla kutlayacağız. 99 yıl yersiz geçmedi. Savaşlardan hamiş, işgale tutulmuş bir ülkeden bugün itibariyle çıktı Dünyada meze ettirilen, gelişigüzel alanda birinci sıraya koşturan şişman benzeri ülkeyiz. Atatürk’ümüzün bahsettiği ‘Cumhuriyetin eserleriyle Dünyada adalet ettiği yeri alacaktır’ ifadesi esasen Muş ölçeğinde üstelik kendini gösteriyor” dedi.

“Zaman itibariyle Türkiye’nin geçmiş domestik ve milli arabası dahi sıra üretim bandından inecek”

Bugün itibariyle Türkiye’nin evvel domestik ve milli arabasının sıra üretim bandından ineceğini belirten Vali Gündüzöz, “İşte esasen Atatürk’ün tasavvur gösterdiği ve bize vasiyetname ettiği hususlar biricik biricik namına geliyor. Cumhuriyeti boşalmak, Atatürk’ü sevmek esasen Cumhuriyetin eseriyle yaşamasını sağlamaktır. Bu açıdan sorumluluğumuz büyüktür, bize düşenleri yapıyoruz, yapacağız. İnşallah gelecek nesiller dahi, siz sevgili çoluk çocuk bile elan ilerilere bu memleketi götüreceksiniz. Uzayda dahi Türkiye var. Belki Marsa göl ayağı basan, zaman sisteminin dışına sâdır Türk insanları da buradaki gençlerden bazıları olacak zira vizyonumuz balaban, hedeflerimiz haddinden fazla yüksek. Bu gençliğe güveniyoruz. Bu memleketin dâhilen, haricen mukavim çok düşmanı olanaklı zira yemişli dikme taşlanır. Bu kadar bayrı tıpkı geçmişi olan, bu büyüklüğünde büyük tıpkı milletin düşmanının dahi olması, dostunun üstelik olması normal. Muhteşem olan bizim birlik ve beraberliğimizi himaye etmemiz” dedi.

“Cumhuriyet basit kazanılmadı”

Cumhuriyetin niteliksiz kazanılmadığını vurgulayan Ilbay Gündüzöz, “Bugün eğer bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin değme hesabına abat bire bir şekilde yolculuk edebiliyorsak, imdi artık milli arabamızla yolculuk edeceksek bunların hepsi Cumhuriyet sayesindedir. Onun amacıyla okuyalım, tarihimizi bilelim, kendimize, ailemize ve memleketimize eş çıkalım. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Altını Bayramımızı tebrik kartı ediyorum. Ülke amacıyla serdengeçti can eylemiş bütün şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve onun zırh arkadaşları kendisine hepsine yağmur diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler yoluyla hazırlanan gösteri, koşuk ve el oyunları sergilendi. Yarışmalarda derece düzlük öğrenciler, hediyelerini Vali Gündüzöz ve protokol üyelerinden teyit aldı. Merasim, Vali Gündüzöz ve protokolün Cumhuriyet Altını yürüyüşüne katılanları selamlaması ile sona erdi. Törene, İl Garnizon Komutanı Miralay Serhat Ulucan, Uray Başkan Vekili Aydınlık Özaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Ağır, İl Kurnaz Komutanı Albay Mehmet Kasım Evliya, İl Emniyet Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Törenin ardından Muş Müzesine güzeşte Vali Gündüzöz ve protokol üyeleri, Muş Foto Sanatı Derneği vasıtasıyla oluşturulan ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ilbay Gündüzöz ve beraberindekiler, sergide meydan kayran Atatürk fotoğraflarını inceledi.

BİLECİK – Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı coşkuyla kutlanırken, merasim sonunda açıkgöz komandoları, gaziler ve öğrenciler yürüyüşü, amme gurur ile kuruluşlarının araçlarının geçişi balaban tabiat topladı.

Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Şehremaneti Başbuğ Vekili Ferişte Cıda Subaşı, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Burak Vukuf, Cingöz Terbiye Komutanı Liva Uğur Ertekin, İl Güven Müdürü Ayhan Bacaksız, vali yardımcıları, ofis müdürleri, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

“Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek tekmil zorlukların üstesinden gelmiştir”

Günün meal ve öneminin anlatan bir müracaat işleyen Vali Kızılkaya, “Rum halkının yüreğinde yanan bağımsızlık tutkusu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı özgürlük ateşinin fitilini yakarak mecmu yurtta umudun yeniden filizlenmesine sağlamıştır. Anadolu’nun herhangi bir durumunda üzeri bulan mücadele ruhu Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek parçalanmamış zorlukların üstesinden gelmiştir. Bu alplık destanıyla tarihte eşi benzerine rastlanmayan bir utku kazanılmıştır. Bu eşsiz zaferin Sorti noktası Türk milletinin bağımsızlık imtihanı olan İstiklal Yakın, Bitme noktası Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Taze Cumhuriyetin kurucuları olan atalarımız, bağımsızlık mücadelesi ve milli emir anlayışının genişlik büyük eseri kendisine Cumhuriyeti bizlere miras namına bırakmışlardır. Bizler bu mirası ruhlu bir şekilde korumalıyız. Bu emaneti bizden sonra ati nesillere egemenliğimizin yer etkili ifadesi yerine ve yücelterek aktarmalıyız” dedi.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Altını Koşu’sunu mütemmim öğrenciler Ilbay Kızılkaya’a, Türk bayrağını teslim etti. Ilbay Kızılkaya’birlikte Türk bayrağını öperek teyit aldı.

Tören, günün meal ve önemini anlatan şiirlerin okunması, umum oyunu gösterileri, liseli öğrencilerin yapmış olduğu söz korosu, müzik hocalarından saz dinletisi, öğrencilerin karate gösterisi ve 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yapılan yarışmalarda rütbe girenlerin ödüllerinin verilmesiyle bitmeme etti.

Merasim böylecene Bilecik Jandarma Umumi Komutanlığı Tören Bölüğünün gösterisi, gaziler ile öğrencilerin yürüyüşü, amme hava ile kuruluşlarının araçlarının geçişi şişman gusto topladı. 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması saat 19.00’üstelik askı alayı ile saat 19.30’birlikte Cumhuriyet Altını meydanında yapılacak olan Toplama Belevi konseri ile sona erecek.

Share: