3 İLDE BESİCİLERİ YAPMACIKLI DEKONTLA DOLANDIRANLARA AMELIYAT: 10 GÖZALTI

GAZİANTEP’te, kendilerini kom sahibi olarak tanıttıkları kişilere, hayvanlarını satın kabul etmek istediklerini söyleyip, yapmacıklı dekont göstererek dolandıranlara yönelik cerrahi müdahale düzenledi. 3 ildeki operasyonda, 10 karanlık gözaltına alındı, 5 milyon 100 bin liralık dolandırıcılığın meydana geldiği 30 görüngü aydınlatıldı.

Gaziantep’te, jandarmaya başvuran kâh besiciler, yanlarına gelen ve memur emeklisi olduktan sonraları çiftlik kurduğunu söyleyen kişilere hayvanlarını harcamak için anlaştıklarını söyledi. Çiftlik sahibi olarak bildikleri kişilerin, kendilerine parayı banka hesaplarına gönderdiklerine ilgili hesap belgesi gönderdiğini, ancak hayvanları aldıktan sonradan gittikleri bankada, dekontun yapmacıklı olduğunu fark edince dolandırıldıklarını anladıklarını belirtip şikayetçi oldu.

Kurnaz, araştırmasında bir şüphelilerin, analog şekilde 30 kişiyi dolandırdıkları ve bu kişilerden aldıkları süfli ve kocabaş hayvanları 5 milyon 100 bin liralık karşılığında başkalarına sattıklarını belirleme etti.

Yapılan çalışmada kimliği belirlenen şüphelilerin yakalanması için açıkgöz, Gaziantep ve Kilis ile 1 ilde henüz düzenlediği operasyonlarda 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda ise 312 gerçekten ve kocabaş efsanevi, 5 hesap belgesi, 1 tablet ve 9 cep telefonu ele geçirdi. Operasyonla 30 dolandırıcılık olayı aydınlatılırken, 10 şüphelinin jandarmadaki işlemleri bitmeme ediyor.Share: