3 kamer dini nikahla bu arada yaşadığı kayırıcı “yanlışlık makinesi” daha çok! 18 farklı yanlışlık kaydı sâdır kişi, kendisini yüzbaşı yerine tanıtmış

Kahramanmaraş’ta dallı güllü güzellik uzmanı Çiğdem Savran, 14 Mayıs’ta İstanbul’dahi tatildeyken, hiç tanımadığı Arif S.’den, sosyal medyadan ‘Merhaba’ mesajını aldı. Kendisini Bitirmiş Tayyareci Yüzbaşı olarak tanıtan Arif S. ile Mahmur Çiçeği Sarban ortada can takarrüp oldu ve çift dini nikahla birlikte yaşamaya başladı. Deveci, 3 ayın böylelikle ayrılıp, savcılığa ve emniyete anbean Arif S.’nin kendisini dolandırdığını ve tehdit ettiğini öne sürüp şikayetçi oldu.

“NAMAZA GİTTİLER, İMAMLA GELDİLER”

Şikayeti zımnında 1 kamer tenkil kararı verildiğini belirten Mahmur Çiçeği Sarban, Arif S.’nin ‘Oturduğumuz yerden mülk kazanırız’ diye kandırıp telefonunu sattırıp 13 bin lirasını aldığını, kuzenine dahi 14 bin lira yüreklilik çektirip dolandırdığını söyledi. Savran, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kendisi sosyal medyadan bana yazdı. Mesajında numarasını bırakıp ‘Ego askeri personelim, yüzbaşıyım’ dedi. Ego dahi kendisine ‘Seni ne hakla arayacağım, kimsin kim?’ dedim. ‘Peki, sen bana erişme, ego sana ulaşırım’ dedi, ertesi sabah kendisi beni aradı. Numaramı nereden bulduğunu sorunca; ‘Ben askeri personelim, feci kolum uzundur, her şekilde senin numaranı bulurum ve senin geçmişinle alakadar seçme şeyi biliyorum’ dedi. Bayağı da değme şeyimi öğrenmişti. Beraber dayımlara gitmiştik, orada evlilikten bahis açıldı. Namaza gittiler, gelirken yanlarında imam üstelik vardı. Orada hızla çabuk aynı şekilde dini nikahımız kıyıldı. Nasıl olduğunu da biz bile anlamadık, ailem dahi kendisine inandığı ve sevdiği amacıyla takatli üstelik tepki vermedi.”‘

“DOLANDIRICI OLDUĞUNU SEZMEYE BAŞLADIM”

Gelişigüzel şeyin haddinden fazla aceleci geliştiğini, dini nikahtan sonra öz evinde gelişigüzel yaşamaya başladıklarını belirten Çiğdem Deveci, “Dini nikah yaptık, 3 ay boyunca bu arada yaşadık. Hal hareketlerinden, yaptığı işlerden kıran ayyar olduğunu sezmeye başladım. Kendisine ‘Bilmediğim bir şey mi var, domates dolması mı söylüyorsun bana?’ diye niteleyerek sordum. Kendisi ‘Hayır’ dedi ve askeri personel olduğunu söyledi. Kuzenimi 14 bin liralık, beni 13 bin liralık dolandırdı. İnsanlardan benim hesaplarımı kullanarak paralarını alıp, insanları engelleyip hiçbir şekilde temas kurmuyordu.

“ÖLÜMLE TEHDİT ETMEYE BAŞLADI”

Ego kendisinden şüphelenince ayrıldık, namına evimden gitmesini söyledim. Evimden gittikten sonradan beni gözdağı etmeye başladı. ‘Seni öldüreceğim, fare deliğine da girsen seni bulacağım. Sen benim hayatımı bitirdin, ben bile senin hayatını bitireceğim’ diye niteleyerek tehdit etti. Geçmiş savcılığa oradan dahi emniyete gidip şikayetçi oldum. Zaten kendisinin ayyarlık ve farklı suçlardan 18 kaydı varmış” diye konuştu.

“İKİ KİŞİYİ ELAN DOLANDIRMIŞ”

Yaptığı araştırmada Arif S.’nin başkalarını bile dolandırdığını öğrendiğini ifade eden Çiğdem Deveci, “Benim haricimde bildiğim 2 kişiyi henüz dolandırmış. Birisinden ‘bir nişane satacağız’ diye niteleyerek 100 bin liralık kapora istemiş. Gayr üstelik tıpkısı bankada müteharrik hatun. Onu üstelik 350 bin teklik kadar dolandırmış, arabasını sattırmış, altınını ve banka hesaplarını almış. ‘Evleneceğiz’ vaadiyle 6 ay görüşmüşler. Bu 6 ayın üzere bile elhak ben birlikte kendisinin hayatındaydım. Yani ikimizi aniden hile edip, ‘2 hafta sonradan evleneceğiz, seni ailemle tanıştırmaya götüreceğim’ demiş. Henüz sonra ailesinin koronavirüs olduğunu söyleyip 1 hafta ileriye atmış. Başkaca eş akak odası takımına kadar almış. Lazım benim yaşadıklarım, lüzumlu çevremdeki insanların bu dolandırıcılıktan periferi yaşadıkları, şikayet amacıyla gittiğim emniyette 18 yanlışlık kaydını öğrendikten sonraları tek kelime diyebiliyorum. Çokça istekli dolandırıcıymış” dedi. Polis Güçleri, Savran’ın şikayetinin arkası sıra Arif S.’nin yakalanmasına müteveccih çalışma başlattı.Share: