3’üncü dümen ‘Sil Süpür’ operasyonunda 3 durdurma

KARAMAN’birlikte, mızrap satıcılarına yönelik ‘Sil Süpür’ adı verilen operasyonun 3’üncü dalgasında gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklanırken, 1’i ocak hapsine çarptırıldı, 1’i adli taharri kararıyla azade kaldı. İlk 2 operasyonda, 7 emanet tutuklanmıştı.

Karaman İl Güven Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaşım Şubesi Timi, kentte uyuşturucu madde ticari yaptığı öne sürülen yanlışlık örgütüne müteveccih 15 Ilkgüz sabahı ‘Sil Süpür’ adlı operasyonu düzenledi. Operasyonda 4 yaşama, gözaltına alındı. Ekipler, bire bir gün operasyonun 2’nci dalgasını gerçekleştirip, 4 kişiyi elan yakaladı. Cerrahi Müdahale kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Ü.B., N.Y., D.K., D.G., H.Y., K.Ş. ve Ş.Ç., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘maden ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı. C.B. ise adli arama kararıyla serbest bırakıldı.

Polis, geçkin ise ‘Sil Süpür’ operasyonunun 3’üncüsünü düzenledi. Bu operasyonda birlikte Y.G., M.K., H.K., B.K. ve R.O. gözaltına alındı. Şüphelilerden Y.G., M.K. ve H.K., atıf edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. R.O. karşı karı hapsi cezası verilirken, B.K. birlikte adli arama gibi erkin bırakıldı.Share: