55 yıldır canlı namına futbol oynayan 73 yaşındaki Kutsi Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na kabul etmek üzere

55 yıldır gece gündüz adına amatör kulüplerde ayak topu oynayan 73 yaşındaki Kutsi Kunt, dünyada futbol oynayan genişlik yaşlı oyuncu rekorunu yemek amacıyla gelişigüzel periyot alıştırma yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ ARTIRMAK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Saftirik Tabur ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne alıntı olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın genişlik yaşlı futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı sakat futbolcu Ezzeldin Bahader’i unutmak olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE IĞFAL ETMEK BILDIRME NAZIK ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘bile futbola başladığını ifade eden Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği üzere kulüplerde oynadım. Bu yıl dahi Nevşehir Anadolugücü’ne nakil oldu. Futbol yaşantım çok titiz aynı çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda toy yığın vardı, tendürüst takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Aç ligler kurulduktan sonraları futbola başladım. Tek heveskâr olmadım, bütün mektep çocuğu oldum, amatör yaşadım. Ben futbola savunmada başladım, henüz sonra itidalli yer ve forvete çevrilmiş oynadım. Gençlerle beraber uyutmak ayrı aynı çalım. Ben oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar yıl arayla aynı takımda eşkal giydim. Baba-oğul ayrımsız takımda oynadık. Ben Zaferspor’bile 33 sene reislik, çalıştırıcılık ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt birlikte genel kaptanlık yaptı. Bu anca hesap ediyorum ki dünyada bir rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, adlar listesini imzalar ve futbolcularla gerekli iletişimi sağlardı. Bu dahi gurur verici bir olay. Torunum ile de yutturmak benim bildirme iri arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’birlikte, inşallah bire bir periyot onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ERKEN KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Amatör futbolculuktan temas sağlık elde etmediğini ve sadece futbola duyduğu heyecan neticesinde sahada meydan aldığını kaydeden Kunt, “Hususi ayrımsız bankada fariza yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama büyüklüğünde yürür, tıpkı zamanda bile alıştırma yapardım. İdmanlarımı sabah erken kalkıp yapıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Zaferspor’de reislik yaparken oyuncularımla ve oğullarımla bu arada antrenman yapıyordum. Zihayat sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, etanol ve sigaradan ırak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede etraflı müddet hayata tutunurlar. Ego hastaneye ender giden bire bir insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diye konuştu.

“EN MUFASSAL YIL SAHADA KÜSURAT TOPÇU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır boşluk vermeden ayak topu oynadığını tamlayan Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın arz nemli topçu unvanını atmak. Ayak Topu oynayan sunma buğulanmış aktör unvanı amacıyla çalışıyorum. Bunun birlikte yer detaylı sene sahada mütezayit oyuncu olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda alelhusus tıfıl futbolcular için meydan sayısının yeterli olmadığını ve vadi sayısının artırılması ile daha çok futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: