59 ilde planlı FETÖ operasyonuna adı sunulan Gazi Turgut Arslan kimdir? İşte karşı yekpare detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun peşi sıra Turgut Arslan’ın hayatı zül konusu. 15 Temmuz’da, esasen vurularak bati yaralanan Turgut Aslan, Cumhur Reisi Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Aslan’ın hayatı…

TURGUT ASLAN KİMDİR?

Gazi 1. Dershane Itimat Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Güçleri Kolejinden, 1985 yılında Polis Güçleri Akademisinden dereceyle mezun olan Aslan, saha komiseri yardımcısı kendisine başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Inanma Umumi Müdürlüğünün ayrı ayrı birimlerinde bitmeme etti.

Meslek hayatı süresince mütenevvi başarı belgeleriyle ödüllendirilen Arslan, 2014 yılında Inanma Umumi Müdürlüğü TEM Daire Başkanı olarak atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi boyunca terör örgütleriyle düzentileme mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramanca savaş eden Arslan, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki çarpış girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Orak Ayı’da ağır darbeciler vasıtasıyla Bitirmiş Genel Komutanlığında dengesiz alınan Aslan, esasen vurularak yoğun yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki bala babası olan Aslan’a 15 Temmuz’da milli egemenlik ve demokrasiyi sıyanet etmek üzere gösterdiği yiğitçe mücadeleden dolayı Fehamet Kıvanç Madalyası verilmişti.

Share: