Acemi afet sonrası masaları yumruklayan Hamit Greyfurt: Ego sorumluyum ya, tığ hocayla devam ediyoruz

UEFA Milletler Ligi C Ligi 1. Kadro maçında Faroe Adaları’na 2-1 yenilen A Milli Futbol Takımı, herkesi şaşkına çeviren aynı sonuca imza attı. Karşılaşma sonrası değerlendirmelerde mevcut TFF Umumi Heyet Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Greyfurt, sinirlerine bilge olamadı.

ALTINTOP’UN SİNİRLİ TAVRI BALABAN TEPKİ ÇEKTİ

A Milli Takım Beceri Direktörü Stefan Kuntz hakkındaki haberlere kızan Greyfurt, “Ego sorumluyum ya. Tığ hocayla devam ediyoruz.” ifadelerini kullanırken, takımdaki canlı oyunculara sahip çıkılması ve bindi olunması gerektiğinin altını çizdi. Deli Dolu yayında konuşurken masaya vurarak ve gazaplı şekilde mütekellim Altıntop’un bu üslubu, birçok emanet vasıtasıyla tepkiyle karşılandı.

Hamit Greyfurt’un karşılaşma sonu açıklamaları şöyle:

“BİZ HOCAYLA BITMEME EDİYORUZ”

“İstişaremizden bilahare diyorum kim, evet biz yola devam ediyoruz. Biz kararlıyız. Burada hiçbir soru işareti var mı? Ego diyorum ki, burada bir kanıt. Benim yorumum bu iddiayı kapatır evet. Bunun 15 yerde ruzname olması başka hangi kabil rüfeka? Ben sorumluyum ya. Tığ hocayla devam ediyoruz.”

“BUNUN KİME NE FAYDASI VAR?”

“Evet arkadaşlar yine diyorum. Soy bu. Başbuğ ve sorumlu yaşama yönetimdir federasyonda. Biz buradayız ve hocayla bitmeme ediyoruz. Siz bana derseniz, bu yeterli değil, bunu kabul etmiyoruz. Bitmiş düşünürüz, tartışırız, anlatırız. Biri yayında diyor ki, kulağıma ayrımsız malumat geldi, ferda bire bir aktarılma göreceksiniz, hocamız bilgelik bekliyor. Esasen oradan değil birlikte buradan bilgi bekliyor. Bunun kime ne faydası var?”

“BUNLARI GÖRMÜYOR MUYUZ?”

“Çocukların desteğe ihtiyacı olduğunu görmüyor muyuz ya? Ne kadar psikolojik baş aşağı, çıkışlardan geçtiğini görmüyor muyuz? Eren Elmalı’nın hisse senedi içre olduğunu, İsmail’in profesyonelliğin kavramını anlaması amacıyla geçişte olduğunu görmüyor muyuz? Yunus Akgün, evet kızıl, çok bulunmaz ama Avrupa seviyesinde olmadığını görmüyor muyuz? Soyluluk haddinden fazla mebzul bire bir sezondan sonra devamını ifade etmek için artık gitmek istediğini görmüyor muyuz? Bunları görmüyor muyuz ya?”

“VAN’DAKİ 10 YAŞINDAKİ ÇOCUK DAHI BU SİSTEME İNANMALI”

“Merih’le, Çağlayan olmadığında orada zorlandığımızı görmüyor muyuz? Rıdvan’ın ekin, tabur, anahtar değişimine girdiğini görmüyor muyuz? Onların bize ihtiyaçları var. Ağzımızın içine bakıyorlar, diyorlar kim umarım bize akıllıcasına yolu gösterir, bana koruyucu olur diyor. Biz bunların gayreti içindeyiz. Yoksa tabiatıyla ki kupalara akmak istiyoruz. İyi oyalamak istiyoruz. Amma imdi derdim, Van’daki 10 yaşındaki çocuk da bu sisteme inanmalı. Ego yetenekliysem, bu azmimle muvaffakiyetli olabilirim. Akla Yatkın yerlere gelebilirim demeli.”Share: