Adana haberi! Adana’da aracın kilometresini düşürüp sattıkları öne sürülen 4 sanığa sav

Adana’da internet sitesinde komutan ilanına koydukları aracın orijinal kilometresini düşürüp sattıkları doğacak sürülen 4 emanet hakkında 13’er yıla kadar hapis cezası istemiyle ülkü açıldı.

Savcılıkça, dolandırıcılık yaptıkları istikbal sürülen tutuksuz sanıklar İ.A, M.A, U.T. ve Y.A. ile ilgilendiren planlı soruşturma tamamlandı.

Sanıklar hakkında, “özel belgede sahtekârlık” ve “enformatik sistemleri, vezneci yahut kredi kurumlarının dil yerine kullanılması yoluyla dolandırıcılık” suçlarından 13’er yıla büyüklüğünde kodes cezası istemiyle hazırlanan savca, Adana 8. Yavaş Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede sanıkların İ.A. adına mukayyet 2003 mümasil ara bulucu 128 bin kilometre ve 37 bin 500 teklik bedelle internet sitesine ilana koydukları, aracın hiçbir kusurunun ve değişen parçasının bulunmadığını belirttikleri anlatıldı.

Alıcı H.A’nın sanıklarla telefon üzerinden bağlantı kurup anlaştığı ve şehir dışından Adana’ya geldiği iddianamede belirtildi.

Müşteki H.A’nın aracı U.T’nin çalıştığı servise götürdüğü ve burada namına eksiklik anlatım edilmediği bildirilen iddianamede, alıcının Niğde’de ayrıksı aynı serviste araştırı ettirdiği aracın otantik kilometresinin 702 bin adına belirlendiği iddianamede meydan aldı.

İddianamede, sanıkların sattığı aracın kilometresini düşürüp, müştekiye değerinden çok fiyata satarak menfaat realizasyon ettiği anlatılarak İ.A, M.A, U.T. ve Y.A’nın “hususi belgede sahtekârlık” ve “enformatik sistemleri, vezneci yahut kredi kurumlarının kurgu adına kullanılması kanalıyla ayyarlık” suçlarından cezalandırılması murat edildi.

Sanıklar iddianamedeki ifadelerinde, haklarındaki suçlamaları reddetti.

Share: