Adana haberi | Vekil Kasapoğlu, Adana’da “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında konuştu: (1)

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa merbut yurtlara 1200 dalavere personeli alınacağını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, DÜRÜST Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, SELIM Parti’den bazı MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Sazak, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla AK Tümen Adana İl Başkanlığınca aynı otelde planlı “2023’e Makul Site Buluşmaları” programına paydaşlık etti.

Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, vekâlet kendisine tahminî 70 bin nefis benzeri karı olduklarını söyledi.

7 periyot 24 saat, gençlerin seçme işinin süresince olma anlayışıyla katılımcılık ruhuyla yollarına bitmeme ettiklerini aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Ego bu vesileyle buradan tıpkı duyuruyu paylaşacağım. Dedim evet 70 bin nefis bire bir aileyiz. Yurtlarıyla, kamplarıyla, deneyimsizlik merkezleriyle, binlerce spor tesisiyle ve sağlam çokça bakım alanıyla gençlerimizin yanındayız. Biliyorsunuz bundan 3 hafta önceki 105 kullanılmamış sınırlı binasını Ankara’da hizmete açtık. Bakir inşaatlarımız, kullanılmamış çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da, Türkiye’nin sunma yeni yurtlarını hizmete açacağız. Onların müjdesini vereyim. Bu alanda tabiatıyla ki ailemizi, kullanılmamış arkadaşlarımızla ihya gerekliliğimiz var. Ailemize yeni heyecanlar, kullanılmamış motivasyonlar haiz arkadaşlarımızı katarak bu heyecanı büyütüyoruz. Ego zaman bu bağlamda hizmete aldığımız yeni yurtlarımız için 1200 bakir dar hile personeli alacağımızın müjdesini benimsemek istiyorum. Çalım ilanımıza ait detaylar bu akşam Resmi Gazete’de yayınlanacak. Buna gezmek talip vatandaşlarımız e-Kerem kariyer kapısı üzerinden başvurularını yapabilecekler. Ego bu vesileyle kamu adaylarımıza oflaz, hayır bir proses dilek ediyorum. İnşallah değme biri bu anlamdaki süreçleri başarıyla tamamlarlar ve ailemize iltihak noktasında dallı güllü bire bir girişim atarlar.”

(Sürecek)

Share: