ADİMDER genel müesses gerçekleştirdi

Adıyaman İnşaat Müteahhitler Derneği’nde (ADİMDER) Mahdut Genel Kurul toplantısı gerçekleşti

Perre Terbiye Aplikasyon Oteli’nde gerçekleştirilen genel kurulda gerçekleştirilen ve Sedir Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Fer Duranay yaptı.

Saylav İbrahim Halil Fırat, Abdurrahman Tutdere, Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mustafa Çokbilmiş, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Mehmet Dağtekin’in birlikte katıldığı umumi kurulda Meze Akıllıcasına fiks menü halinde aday oldu.

Oy kullananların hepsinin oyunu alan Kortej Makul yaptığı konuşmada yapım sektörünün sorunlarına değindi.

Akilane, “Birinci Sınıf mekanlar üretebilmek için alım, yapılış ve sivil toplumun sektöre destek vermesi gerekmektedir. Zira kurumlar bizim yapacağımız yapıların standardını, büyüklüğünü, iznini ve çerçevesini vermektedir. Dolayısıyla yerel adına kurumların müteahhitleri desteklemesi eylemek, şehrimizin henüz yaşanabilir tıpkısı site olması ve birinci sınıf yaşam alanları üretmesi anlamına gelmektedir.

Bu nedenle tıpkısı sivil toplum kuruluşu olarak amacımız kurumlarla bu arada düşünüm sezmek, analizör hatırlamak ve kalifiye yapılar üretmektir. Sektörümüzün tıpkı haddinden fazla problemi var. Bu problemlerin bazıları mevki ekonomisi ve mevzuat ile ilgiliyken, bazıları yerli yönetimlerle ilgilidir. Sıradan tıpkısı inşaatta sayı farkı 50 birey direk kendisine çalışırken dolaylı olarak yüzlerce emanet çalışmaktadır. Sektörün etkili olması gelmek esasta hesaplı adına ülkeye çokça aheste ulama arz etmek anlamını taşımaktadır” dedi. – ADIYAMAN

Share: