Adıyaman’da 30 Ağustos Utku Bayramı kutlandı

Başkomutanlık Düz Muharebesinin 100. yıl dönümü 30 Ağustos Utku Bayramı Adıyaman’da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

Atatürk anıtına çelenk konulması, bire bir dakikalık ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan 30 Ağustos Galebe Bayramı töreni, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın Vilayet Makamında tebrikatları kabulü ile devam edildi. Valilik makamındaki tebrikat töreni sonrası vilayet konuşma salonundaki törene geçildi. Ayrımsız dakikalık ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının arkası sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Utku Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajı okundu. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının peşi sıra Askeriye Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, 30 Ağustos Yengi Bayramı dolayısıyla günün meal ve öneminin belirten bire bir müşavere yaptı. Günün fehva ve önemini belirten konuşmaların arkası sıra, Adıyaman Rum Lisesi öğrencisi Küldöken Sivaslıoğlu ve Esentepe Küçük Asya Lisesi öğrencisi Sait Vakkas Yılmaz yoluyla şiirler okundu.

30 Ağustos Utku Bayramı etkinliklerine, Ilbay Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Anlayış Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Bitirmiş Komutanı Miralay Ferdi Erbakıcı, alım amirleri, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, kurnaz ve itimat personeli ile şehit aileleri ve Kıbrıs gazileri katıldı. – ADIYAMAN

Share: