Adıyamanlı Esnaf: “Allah Yüzümüze Bakar bile İnşallah Bu Doğru Fırka Gider, Belki Az Buçuk Hava Yumuşar”

Adıyaman’lı esnaf, kendisini mülakat eden CHP Saylav Abdurrahman Tutdere’ye, “Antant çokça yumruk. Ne yapacağız ne edeceğiz on paralık bilmiyoruz. Tanrı yüzümüze bakar üstelik inşallah bu Selim Fırka harcama, belki az buçuk âlem yumuşar. Hepimizin çoluğu var çocuğu var, hepimiz tıpkı durumdayız. Vallahi geçinemiyoruz. Tığ benzeri evde iki dirilik çalışıyoruz, geçinemiyoruz. Hangi yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

Tutdere, geçmiş Adıyaman’da esnafın derdini dinledi. Benzeri zücaciyeci, “Bu kadar remiks bu zamana kadar on paralık gelmedi. 45 yılda mevrut zammı 3 ayda getirdiler. Ben Ecevit dönemini üstelik Demirel dönemini da gördüm. Bu kadar pahalılık tek dönemde yoktu. Birileri sultanlık içerisinde yaşıyor ama vatandaş fut altında eziliyor, onların on paralık umurunda değil” diyerek konuştu.

“CENABIHAK YÜZÜMÜZE BAKAR DA İNŞALLAH BU YANLIŞSIZ PARTİ GİDER, BELKİ BİRAZ ORTALIK YUMUŞAR”

Geçimin el olduğunu söyleyen bir ayrıksı esnaf ise, “Bir savuşturmak 4 teklik. Acaba ben burada 4 liralık benzeri hareket yapabiliyor muyum? Yukarıda Allah, var görüyor. Geçim çokça tahakküm. Hangi yapacağız hangi edeceğiz bilmiyoruz. Tanrı yüzümüze bakar dahi inşallah bu Dürüst Parti masraf, belki biraz muhit yumuşar. Hepimizin çoluğu var çocuğu var, hepimiz bir durumdayız. Tallahi geçinemiyoruz. Biz benzeri evde iki can çalışıyoruz, geçinemiyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

“PİŞMANIM ARTIK BU DÜZENİN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Sabık yıl 225 TL olan çaydanlığın bu yıl 500 TL olduğunu söyleyen tıpkı ayrıksı esnaf, “Her şeye remiks geldi valla. Tığ senden razıyız. Adıyamanımızı aynı bir tane sen savunuyorsun burada. Yalan bulunmayan, ben yıllarca Doğru Parti’ye rey verdim. Ama pişmanım. Bundan Sonra bu düzeninin değişmesi geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

“TEKMIL YURTTAŞLARIMIZ EKONOMİK KRİZİN PENÇESİNDE”

Tutdere ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Senelerce Ak Fırka’ye düşünce vermiş vatandaşlarımızın da artık bu gidişattan erinçsiz olduğuna, destek verdiği amacıyla nedamet duyduğuna tanık oluyoruz. AKP’nin ateş ekonomi yönetimi ülkemizi anca benzeri kuzuluk getirdi kim yurttaşlarımız imdi canından bezdi. Esnaf, zahmetli, işçi, çiftçi, memur bitmiş durumda. İşsizler ordusu seçkin güzeşte periyot büyüyor. Esnaf çektiği krediyi ödeyemiyor. İtidar, vatandaşın sorunlarından bilgisiz ülkeye sarayın penceresinden bakmaya bitmeme ediyor. Hamur tabela burada, sahada. Kısacası bütün yurttaşlarımız ekonomik krizin pençesinde. Zımnında sokakta ruzname sadece geçim sıkıntısı. Milletin isteği çabukça seçme.”Share: