ADLİYE VE HASTANEDE DÖVÜLEN AVUKATA 40 ÇEVRIM İŞ GÖREMEZ RAPORU

AĞRI’bile evvel adliyede, sonradan çorlu yerine gittiği hastanenin acil servisinde darbedilen avukat Kenan Narboğa (42), 40 dolaşma hisse senedi göremez raporu aldı. Yaşadıklarını anlatan Narboğa, Cesamet bunların cezasını artırmazsa temas çağ bu sorunu yaşayacağız dedi. Narboğa’nın adliyede saldırıya uğradığı anlar asayiş kamerasına yansıdı .

Doğubayazıt ilçesinde, şehirlerarası bulaşan otobüsüyle ilgili, mazi tanıdık mahkemede taraflardan birini savunan avukat Kenan Narboğa, Doğubayazıt Adalet Sarayı’nda tanıdık davadan bilahare cebin tarafın saldırısına uğradı. Çevredekilerin araya girmesiyle sonlandırılan kavgada, aldığı darbelerle yaralanan Narboğa, ambulansla Doğubayazıt Dr. Yaşar Eryılmaz Fehamet Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan Narboğa, burada bire bir kere daha davalık olan tarafın saldırısına uğradı. Burnunda fay ve yüzünde darbelerden kaynaklı lezyonlar oluşan Narboğa’ya sağlık görevlileri engelleme etti. Olaya karışan 4 kişiden 1’ini gözaltına alan polis, kimlikleri belirlenen 3 kişinin yakalanması için bile çalışmalarını sürdürüyor. Dert Baro Başkanı Avukat Başkumandan Günakın ve kâh avukatlar da Doğubayazıt Adliye’sine gidip izah yaparak saldırıyı kınadı.

DİYABET HASTASI

Hastanede tedavisi süren evli ve 4 yavru babası 10 yıllık avukat Kenan Narboğa, 40 dönme hisse senedi göremez raporu aldı. Yaşadıklarını anlatan, adliyede saldıranlardan Şevket E.’nin gözaltında, hastanede hücumcu 3 kişinin ise kaçtığını belirten Narboğa, Şehirlerarası benzeri otobüsle ilişkin davada yöre tetkik duruşması vardı. Ego otobüsün sahibinin avukatıydım. Kapının önünde duruyordum. Bilge çağırınca duruşmanın yapıldığı odaya makul yöneldim ve bana çifte tokat saldırdılar. Çok kan kaybettim. Diyabet hastası olduğum amacıyla beni ambulansla hastane kaldırdılar. Adliyeden saldıran kişilerin oğulları ambulansı strateji etmiş ve hastaneye gelmişler. Beni röntgene götürken burada da saldırdılar. 3 agresif olaydan sonradan kurtulma etmiş. Adliyedeki ise gözaltında ve zaman Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılacak. Ruhsatlı silahımı adliyede örtmek yasak olduğu için otomobilde bırakmıştım. Çevik simultane zırh yanımda olsa ve güvenliğimi korumak üzere çığlık ettiğimde masum 1 kişiyi üstelik vurabilirim. Şevket bunların cezasını artırmazsa rastgele dönme bu sorunu yaşayacağız. 10 yıllık avukatım henüz önceleri Milli Eğitim Idarehane Müdürü’ydüm. Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum diye konuştu.

Share: