Afiyet Bakanı Koca’dan şahıs haklarına yönelik şanlı bilgilendirme: Yönetmeliğin yayınına birkaç kaldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Adam, keyif çalışanlarının kişi haklarına ilgili yönetmeliğin yayınlanmasına bir iki tıpkısı müddet kaldığını rapor etti. Icra Vekili Kayırıcı, konuya ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Carpe diem. Beklediğin andaç yaşa. Yönetmeliğin yayınına bir iki kaldı.” ifadesini kullandı.

“15 AĞUSTOS’TA DEVREYE GİRECEK”

Keyif Bakanı Âdem, daha ilk gazetecilerin, esenlik çalışanlarının şahsiyet haklarına ilgilendiren sorusuna, “Bakir tıpkısı yönetmelik hazırladık. Adaleti gerçekleştirme etmeye, emeğe karşılığını vermeye odaklandık. Taslak ilgilendiren kurumların görüşlerine açıldı. Yakında yayınlanarak 15 Ağustos’ta devreye girecek. Hekimlerimizin ve esenlik çalışanlarımızın memnuniyeti ile sorunlar elan macerasız çözülecek.” yanıtını vermişti.

“DIZGE İÇİN GÖZLE GÖRÜLÜR AĞIL ATI”

Kayırıcı, içtimai iletişim araçları hesabından daha geçmiş bile “Sağlıkta çözülemeyecek sorunumuz bulunmayan. Çareleri ya uygulamaya konuldu yahut vazolunmak üzeredir. Afiyet çalışanlarımız akıbet 2,5 yılın çetin şartlarında yıprandı. Yapılan iyileştirmeler 15 Ağustos’ta cümle için gözle görülür ayla ati. Sizler amacıyla birlikte üstümüze düşeni hızla yapıyoruz.” paylaşımını yapmıştı.Share: