Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı, 112 Ivedi Çağrı Merkezi Müdürlüğünü görüşme etti

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, 112 Ivedi Çağrı Merkezi Müdürlüğü çalışanlarıyla bire bir araya geldi.

Yiğitbaşı, AA muhabirine, 2022- 2023 kış tedbirleri toplantısı sonrası 112 Acil Çağrı Merkezini görüşme ettiklerini söyledi.

Kış tedbirleriyle ait bilcümle kurumların eş güdüm halinde olmasının kendileri için yüce olduğunu aktaran Yiğitbaşı, “Afyonkarahisar’dahi şita bunaltıcı geçebiliyor. Ayrımsız zamanda gaga noktası olduğu için zorlu çokça bölgeyle, büyükşehirle de münasebetli tıpkı misil zıkkım güzergahı üstünde şehrimiz.” dedi.

Toplantıda şita şartlarındaki olumsuzluklardan sunu az düzeyde etkilenebilmek için önlemleri, tedbirleri konuştuklarını anlatan Yiğitbaşı, şunları kaydetti:

“Hep kurumlar aslında gayet deneyimli. İnşallah üzgüsüz, vatandaşları da her print durumda bırakmayacak şekilde tıpkısı kış yaşamayı istiyoruz. Şu anda birlikte 112’deyiz. Afyonkarahisar kendisine yeni konseptine sabık önce şehrimiz. Uçucu kent yerine seçildik. Arayan vatandaşın lokasyonuna çokça daha acul ulaşma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda sem engellilere henüz abat ulaşım imkanı ve onların bizi daha rahat arayıp kendilerini ifade edebilme, sıkıntılarını dile getirme imkanı tanıyor.”

Share: