Ağız Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırı Merkezi’nde zelzele, ateş ve çatı boşaltma tatbikatı

Kütahya Esenlik Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörlüğü yoluyla Dudak Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırı Merkezinde hareket, yangın ve çatı tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD “Afetlere mukavim cemiyet tekvin” vizyonu çerçevesinde 2022 Kıran Tatbikat Yılı car edilmişti. Zelzele öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ait hazırladığı eylem planları ve bilinçlendirme faaliyetleriyle birey ve mal kayıplarının yer örgen indirilmesi üzere üniversitemiz İSG Koordinatörlüğü aracılığıyla A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sedat Ülgü koordinasyonunda yer sarsıntısı, cuşiş ve çatı boşaltma tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan Ehlihibre Sedat Ülgü, “KSBÜ adına çalışanlarımızın alım içi eğitimlerine ve tatbikatlara ehemmiyet veriyoruz. Bu çerçevede değme sene tınlamalı ve düzenlenen adına gerçekleştirdiğimiz tatbikatların birini henüz muvaffakiyet ile tamamlamış olup, afetlere alın mukavemetli toplum oluşturma hedefine hava adına ulama sağlamaya bitmeme edeceğiz” dedi. – KÜTAHYA

Share: