AĞRI’DA DAVA SONRASI DARBEDİLEN AVUKAT, HASTANEDE İKİNCİ KERE SALDIRIYA UĞRADI

AĞRI’nın Doğubayazıt ilçesinde, hak sarayında tanıdık bir davanın arkası sıra salondan sâdır avukat Kenan Narboğa, ülkü tarafı yakınlarınca darbedildi. Aldığı darbelerle yaralanan Av. Narboğa, kaldırıldığı hastanede ikinci kere saldırıya uğradı. Olayla ilişkin 1 emanet gözaltına salınırken, 3 şüphelinin üstelik arandığı öğrenildi. Veca Barosu marifetiyle yapılan açıklamada ile akın kınandı.

Doğubeyazıt’ta otomobil satışı zımnında mahkemelik olan taraflardan birini savunan Av. Kenan Narboğa, Doğubeyazıt Doğruluk Sarayında görülen davadan sonraları cebin tarafın saldırısına uğradı. Çevredekilerin araya girmesiyle sonlandırılan kavgada aldığı darbelerle yaralanan Av. Narboğa, Doğubayazıt Dr. Yaşar Eryılmaz Şevket Hastanesine götürüldü. Nurboğa, burada tedaviye alınırken davalık olan yan aracılığıyla tıpkısı misil henüz saldırıya uğradı. Saldırganlar kaçarken, burnunda kırık ve yüzünde darbelerden kaynaklı lezyonlar oluşan Nurboğa’ya sağlık görevlileri müdahale etti.

Polis, saldırıdan bilahare kaçan şüphelilerin yakalanması üzere çalışma başlattı. Yakalanan 3 güç gözaltına alındı. 2 hayat ifadeleri alındıktan sonradan serbest bırakıldı. Polis, olayla ait kimlikleri belirlenen 3 kişinin daha yakalanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE DAYLAK BAROSUNDEN KINAMA

Doğubeyazıt’ta duruşma sonrası ve götürüldüğü hastanede saldırıya uğrayan Av. Kenan Narboğa ile ait Türkiye Barolar Birliği ve Dert Barosundan tayip açıklaması yapıldı. Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezinden yapılan açıklamada, “saldırıyı kınıyaro, ilişik tamlık dirilik ve kuruluşları, rastgele güzeşte gün artarat bitmeme fail avukata yönelik şiddeti durdurmak için yük almaya devam ediyor, meslektaşımıza ve Veca Barosu’na esbak olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

AĞRI BAROSU KINAMA AÇIKLAMASI

Avukat Narboğa’ya yönelik yapılan saldırıyı fen aldıktan sonradan Doğubayazıt Hak Sarayı önünde aynı araya mevrut Balkı Barosuna mukayyet avukatlar, yaptıkları basın açıklaması ile saldırıyı kınadı. Veca Barosu namına izah işleyen Baro Başkanı Av. Serdar Günakın, “Zaman baromuz avukatlarından Av. Kenan Narboğa Doğubayazıt adliye sarayı içerisinde mahkeme salonundan çıkarken dosyanın yan yakınlarınca fiziksel saldırıya uğramıştır. Bu geveze sonucu avukatımızın burnu münkesir yüzünde ve vücudunda lezyonlar oluşmuştur. Yaşanan saldırış sonucunda hastaneye giden meslektaşımız tedavi altında iken bire bir olayla ilişik bu kere hastanede çarpma edilmiştir. Yapılan bu aşağılık ofans meslektaşımıza değil, mesleğimize üstelik yapılmıştır. Bağımsız Milletvekili savunmaya engelleme nereden ve kimden gelirse gelsin baro kendisine karşılarında mıhlı olacağımızı camiamızda gayet dolgunca bilmektedir. Bu davanın da takipçisi olacağımızı şimdiden bildiririz?? diye konuştu.

Avukat Gürakın, bu türden saldırıların, avukata alın yapılan eylemlerde failleri yiğitlendirmek, savunmanın direncini kırmaya yönelitk olduğunu belirterek, “Lüzumlu Avukatlık Kanunu madde 57 gerekse üstelik TCK’nın (86,87) ilgilendiren hükümleri layıkıyla adli makamların vacip kül yasal süreci uygulaması gerektiğini ve bunun takipçisi olacağımızı defaatle bildiririz? dedi.

Share: