Ağrılı öğrenciler benzeri günce okul harçlıklarını depremzedelere bağışladı

Ağrı’nın Balçak ilçesindeki öğrenciler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerden etkilenenlere bir günlük meslek harçlıklarıyla destek oldu.

İlçede öğrencilerin talebi üstüne Kaymakamlık koordinesinde Milli Terbiye Müdürlüğünce birlik okullarda “Harçlığımı Arkadaşımla Paylaşıyorum” projesi hayata geçirildi.

Öğrenciler, bire bir günce harçlıklarını sınıflarda üstünde “Mutluluk Kavanozu” mukayyet kumbaralara attı. İlçe genelindeki öğrencilerin bağışladığı 66 bin liralık, Kızılay ve AFAD hesaplarına aktarıldı.

Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar, AA muhabirine, depremlerden bilahare ilçedeki vatandaşlar ve öğrencilerin depremzedelere yardımda mevcut olmak amacıyla ellerinden mevrut gayreti gösterdiğini söyledi.

Depremzedelere yardımlara bitmeme edeceklerini anlatan Aslantatar, şöyle konuştu:

“Köylerde ateş parçası annelerimiz depremin önceki günlerinde 50 bine mümasil savmak pişirip içlerine kahvaltılık koyarak bölgeye gönderdiler. Tıpkı şekilde okullar açıldıktan sonra öğrenci kardeşlerimizin gösterdiği duyarlılık bizi ayrı şekilde mutlu etmiştir. Bunun üzerine Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğümüz kül okullarda ‘Harçlığımı Arkadaşımla Paylaşıyorum’ şeklinde kampanya düzenlenmiştir. Anadolu insanının zarfında var olan değerbilirlik armağan kampanyasına birlikte yansımıştır.”

İlçede mihman edilen depremzedelerin değme makule ihtiyacını namına beyan etmek üzere ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Aslantatar, “Hep öğrencilerimiz elinden gelen nakdi desteği ödeme gayretinde olmuştur. Depremin önceki anlarından itibaren ilçemizdeki hemşerilerimizce yer bir iki 5 tır arkalama ve 1 milyon liranın üstünde müzaheret gönderilmiştir. İlçemize mevrut depremzede kardeşlerimize, Balçak halkı hem dahi devletimiz kendisine elimizden mevrut hep desteği veriyoruz. Evler ayarlanıyor ve muktezi bilcümle malzemeler realizasyon edilip vatandaşlarımıza temas tip desteği veriyoruz.” diye konuştu.

Share: