AİÇÜ’de anadan görme aceleci satranç turnuvası gerçekleştirildi

Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ), öğrencilerin abstre hatır yetisi edinim ve değişmeyen kabul etme mekanizmasını geliştirdikleri “I. Anadan Görme Acul Satranç Turnuvası” yapıldı. Turnuva, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Felaket ile satranç Milli oyuncusu Tuba Gür’ün oyunu ile start aldı.

AİÇÜ Spor Bilimleri Fakültesi Kanı ve Zeka Oyunları Kulübü bünyesinde 2022 yılında Ilmî Araştırı Projesi çerçevesinde kuruluş edilen salonda gerçekleştirilen turnuvaya, Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, akademisyenler ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Turnuvanın açılışında mütekellim Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, “Modern ve ilmî tekmil gelişmeleri çalışmalarına katmayı planlayan, yenilikçi ve değişimci düşünceye cemaat, bir zamanda hep imkanlarını etkin ve ekonomik istimal anlayışı ile yapacağı Ulusal ve Uluslararası araştırmalarıyla vukuf üreten önder ayrımsız darülfünun olma vizyonuyla akıntı fail Üniversitemizde haber, konferans, kültür ve spor alanlarında bir nice konuşma, konuşma, panel, seminer ve turnuva gerçekleştirmekteyiz. I. Anadan Görme Hızlı Satranç Turnuvası’da bu anlayış doğrultusunda düzenlenen organizasyonlardan biri. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ders dışı zamanlarında abstre hatır yetisi edinim ve değişmeyen kabul etme mekanizması ihya gibi kazanımlar elde edecekleri satranç oynamayı kaynak ederim. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği güzeşte Spor Bilimleri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar’a, akademisyenlerimize ve Türkiye Satranç Federasyonu’na teşekkürname ederim” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ile Spor Bilimleri Fakültesi Faziletkâr Lisans öğrencisi ve satranç milli oyuncusu Tuba ONGUN marifetiyle yapılan eylem oyunu ile başlayan turnuva, dereceye giren katılımcılara hediye takdimiyle sona erdi. – AĞRI

Share: