AK Partili Görgel, “Türkiye’de sunma çok yatırım alan 11’inci memleket durumundayız”

SELIM Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, “Bugüne kadar Türkiye’da yeryüzü çok yatırım alan 11’inci iklim durumundayız. Çarkıt miktarlarla söylüyorum kentimize 55-60 milyar hizmet yapılmış durumda” dedi.

DOĞRU Öğür Kahramanmaraş İl Başkanı Görgel, Türkiye ve Kahramanmaraş’ın gündemine dair açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bütün illerinde olduğu üzere Kahramanmaraş’a da DOĞRU Parti döneminde oylumlu yatırımlar yapıldığını ifade fail Görgel, “Bugün geldiğimiz noktada Kahramanmaraş ve Türkiye’nin ne noktasına bakarsanız bakın Türkiye ve Kahramanmaraş yeniden ihya ve imar edilmiş durumda. Kahramanmaraş ilçelerle olan bağlantı yolları ile, yapmış olduğumuz sağlık tesisleri, okullar, yekpare kamu binaları, yollar, köylere yaptığımız hizmetlerden ve şehir merkezine yaptığımız hizmetlerden çok elan farklı ayrımsız noktadayız. Bugüne büyüklüğünde baktığımızda Türkiye’dahi genişlik fazla envestisman düz 11’inci yer durumundayız. Çarkıt miktarlarla söylüyorum kentimize 55-60 milyar hizmet işlenmiş durumda. Bu miktar bizden esbak 80 yıla bakıldığında 80 yılda yapılan hizmetin 5-6 katına karşılama ediyor. İnşallah 2023 seçimlerine birlikte haddinden fazla dolgunca aynı şekilde hazırlanıyoruz. Bizler ile bu arada Ankara’daki milletvekillerimiz bile bakanlıklardaki işleyişi strateji ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi el geneli yatırımlarına bitmeme ediyor. Yatırımlarla asıl atmalar yapıldı ve açılışlar yapılacak. Rutin işleri ise ilçe belediyelerimiz ahenkli ayrımsız şekilde yapmaya devam ediyor” dedi.

İfadelerinde 6’lı masaya yüklenen İl Başkanı Görgel, “6’lı masa, 7’li masa diye niteleyerek anlatım ettikleri bu işleri kesinlikle düzeltilmesi noktasında katkılarının olmayacağını vatandaş kavramış. Bu yönde bir vizyon ortaya koyamayacaklarını vatandaş görmüş. Türkiye ve Kahramanmaraş’a dayalı tıpkısı gelecek planlamalarının olmadığını yurttaş görmüş. Bu konsept haddinden fazla değerli bizler amacıyla ve bize üstelik ayrı tıpkı gravite yüklüyor. O yüzden bizlerde bu sorumluluğa layık olmak üzere kentimiz amacıyla az buçuk elan vatandaşlarımızın henüz mebzul şartlarda yaşamaları için gayretlerimizi artırmaya yönelik azmimizi ortaya koyacağız inşallah” dedi.

Kahramanmaraş’ta yapımı bitmeme fail projeler ve yapılacak olan projeleri sıralayan Görgel, “Kahramanmaraş Eş Tevellüt Hastanesi’nde benzeri rehavet vardı ve eskimemiş bir hastaneyi tamamlayıp açmaya çalışacağız. Çağlayancerit – Dulkadiroğlu arasındaki yolumuz çokça teferruatlı zamandır bize ilettiği sorundu ve yatırım haddinden fazla balaban benzeri envestisman. Burada o zaman 150 milyona ihale edilmişti ve demin kamulaştırma çalışmalarına devam ediliyor. Müteahhide doğrulama edildi ve acul aynı şekilde bitmeme edecek. Elbistan – Göksun arasındaki yolumuz hızlı bir şekilde bitmeme ediyor ve bu yılın sonunda büyük aynı bölümünü bitirmeyi planlıyoruz. Yörükselim hastanesinin taşınmasına müteveccih taleplerimiz vardı ve onu dahi milletvekillerimizin gayretleri ile beraber inşallah Milli Savunma Bakanlığı’mız ile görüşüldü ve Kışla sahamıza taşıyacağız” dedi.

“Hem özel, hem da kamu yatırımları ile Kahramanmaraş’ımızı büyütmeye devam edeceğiz” diyen Görgel, “Önümüzde planlanan Ilıca yolunun envestisman programına aldırma gayretimiz var inşallah. Andırın’a köprü ile ait çalışmalar bitmeme ediyor. Adliyemize kullanılmamış yapı ile ilişik çalışmalar sürüyor. Kent meydanı projesi acul tıpkısı şekilde ilerliyor orada yıkımlar gerçekleşiyor ve meydanın taşınması ve oranın iş alanı, park ve meydan planı çabuk aynı şekilde başlayacak. Büyükşehir belediyemize Önsen, Kanlıdere ve Doğukent yolu üzerindeki sefer, güreşçi köprüsü ve gaga çalışmalarına bitmeme ediyor. Klavuzlu’bile haddinden fazla önemli bir kavim bahçesi yapılıyor. EXPO çokça koskocaman bir şekilde bitmeme ediyor. 2023 April ayında nazik bir yapılanma ile hem şehrimizi tanıştıracağız hem dahi şehrimizin güzelliklerini tanıtmaya devam edeceğiz” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: