Akıbet an haberleri… İSTANBUL-İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE CÜRÜM ÖRGÜTÜNE FAALIYETLER

FATİH’te sahipleri yurt dışında olan kişilerin sülale ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil suç örgütüne cerrahi müdahale düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda 39 kaknem gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kombinasyon Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü’ne sınırlı ekipler, benzeri süredir Fatih Balat’ta sahipleri yurt dışında olan kişilerin sülale ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele geçiren yanlışlık örgütü üyelerine cerrahi müdahale düzenledi. Örgüt lideri Sevinçli B. ile gelişigüzel 30 şüphelinin Balat’ta alelhusus gayrimüslimleri murat alarak, ev ve arsalarına ahali buyurmak amacıyla bile bile cani ve yaralama dahil bir nice suça karıştığı tayin edildi

Şüphelilerin sahipleri dar dışında olan vatandaşların mülklerini internet siteleri üzerinden kiraladığı ve belirgin alanları ruhsatsız otoparka çevirdiği belirleme edildi. Yapılan icraat sonucunda, İstanbul merkezli Adana, Muğla, Diyarbakır, ve Düzce’de düzenlenen eş zamanları operasyonlarda, liderliğini Mesut B.’nin yaptığı yanlışlık örgütü ile İstanbul Beşiktaş’ta çatışmaya girdiği belirleme edilen 18 keleş ile alay malay toplam 48 şüpheliye yönelik yapılan operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 39 münasebetsiz yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 4  ruhsatsız av tüfeği, 6 ruhsatsız gayritabii av tüfeği,  2 kurusıkı tabanca ve bin 21 fişek, 1 adreste limonluk namına tabir edilen maden yön imalathanesi, 2 kilogram 10 gram kokain ve kestirmece bin 730 gram duman ile muhtelif banknotlardan oluşan cali olduğu değerlendirilen 9 bin 580 euro ve 551 dolar ele geçirildi.

Share: