Akıbet dakika haberi… LASTİĞİ PATLAYAN CİP, TIR’A ARKADAN ÇARPTI 1 ÖLÜ, 2 YARALI

AKSARAY’de sol üst lastiği patlayan cipin kontrolden çıkıp TIR’a arkadan çarptığı kazada, 1 güç öldü, 2 can dahi yaralandı.

Kaza, saat 06.30 sıralarında Aksaray- Ankara karaca yolunun 46’ncı kilometresinde meydana geldi. Kocaeli’nden Aksaray’a arkadaşlarıyla gelişigüzel aynı inşaata çalışmaya mevrut Ercan Kayaç (33) yönetimindeki 34 FDD 468 plakalı cip, Ahmet Ünlü’nün (30) kullandığı 51 ABH 290 plakalı araba parçası hamile TIR’a arkadan çarptı. Bire Bir bölümü dorsenin altına girip hurdaya dönen cipin civar sıhhatli koltuğunda oturan Rüya Saraclar (22) yaşamını yitirdi, güdücü Ercan Kaya ile Ünal Yamaç (43) ise yaralandı. İhbar üstüne ilçe namına itfaiye ve esenlik ekipleri irsal edildi.Yaralılar, ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırıldı. Saraclar’ın cesedi ise itfaiye aracı ekipleri marifetiyle sıkıştığı yerden çıkarıldıktan sonradan aynı hastanenin morguna gönderildi.

CİP SÜRÜCÜSÜ ‘LASTİĞİMİZ PATLADI’ DEMİŞ

TIR şoförü Ahmet Adlı, ” İstanbul’dan Adana’ya gidiyordum. Geceleyin tesislerde yatıp dinlendim. Henüz az buçuk önceki yola çıkmıştım. 400 ile 500 metre gelince çabucak arkamda toz esrar oldu. Ego de lastiğim patladı sandım ve açkı gebe olanca baskı durdurdum. Kaza olduğunu görünce durumu polis ekiplerine bildirdim. Ilçe eden sürücünün yanına gittim ‘Abi ne oldu, uyudunuz mu?’ dedim. ‘Yok abim uyumadık. Lastiğimiz patladı’ dedi. Arkadaşı bile ‘Ben uyuyordum’ dedi?? diyerek konuştu.Kaymakamlık ile ilgili anket sürüyor.Share: