Akıbet dakika haberi… Martir annesinin evini uygulama siper memurları boyadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde şehit annesi Şükriye Gülseren’in (68) evi, infaz himaye memurları eliyle boyandı.

Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde vazifeli personel, 1994’de Şırnak’ta şehit olan Galebe Gülseren’in annesi Şükriye Gülseren’i, Akkese Mahallesi’ndeki evinde bire bir süre önce musahabe etti.

Anne Gülseren, ülfet esnasında evinin boyanmasına gerekseme olduğunu belirtti. Bunun üstüne infaz himaye memurları, habbe boyanması üzerine gönüllü oldu.

Altınordu Kaymakamlığınca karşılanan gereç ile şehit annesinin evinin duvarlarının boya, bakım ve onarımı yapıldı.

Eşi tahminî 3 sene ilk memat fail, oğlu ile ateş parçası Şükriye Gülseren, personele yemek ve öz izzetüikram etti.

Gülseren, “Evimin duvarları çok kirlenmişti. Bana ziyarete geldiklerinde onlara benzeri talepte bulundum. Tanrı razı olsun yaptılar. Tertemiz oldu ve akman şekilde oturacağım. Kış temizliği oldu.” dedi.

“Martir ailelerimize elimizden geldiği büyüklüğünde bindi olmaya devam edeceğiz”

Denetimli Azadelik Müdürü Özcan Uğurlu ise yönetmenlik olarak 2019’da haklarında kamuya yarayışlı ayrımsız işte iş cezası olan yükümlülerle birlikte 8 şehit ailesinin evinin boya, bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yükümlülerin Kovid-19 nedeniyle yönetsel izinde olduğunu anımsatan Tekin, şehit annesinin ihtiyacını bildirme etmesi üzerine personelin, “Müdürüm, biz bu işi gerçekleştiririz.” dediklerini anlattı.

Uğurlu, personelin habbe boya, bakım ve onarımını iki günde tamamladıklarını ifade ederek, “Bu anlamda müdürlüğümüzde müteharrik personelimize dinsiz içten teşekkür ediyorum. Şehit yakınlarımıza, ailelerimize elimizden geldiği büyüklüğünde destek olmaya devam edeceğiz.” diyerek konuştu.

Share: