AKP’li Yağdanlık, Kız Çocuklarıyla TBMM’de Çörek Kesti

AKP Bilecik Milletvekili Rast Şaklaban, Acun Kız Çocukları Günü’nü TBMM’de kız çocuklarıyla çörek keserek kutladı. Dalkavuk, kız çocuklarının terbiye alamamasının Türkiye ve kendileri için kaybolma olduğunu dile getirerek, “Seçkin şeyden önemlisi istikbalin tıpkı annesi olarak, gelecek çocukları için tıpkısı kayıptır” dedi.

AKP Bilecik Milletvekili Sevap Kılbaz, Acun Kız Çocukları Günü nedeniyle TBMM’de kız çocuklarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi. Çocuklarla çörek kesen Çanak Yalayıcı, Acun Kız Çocukları Haset’nün ilk defa 11 Ilk Teşrin 2012’de kutlandığını anımsatarak, “Güzel karı yapımızda kadın ve ayvaz ayrımı olmadığına inanıyorum. Kız çocuklarımızın sorunlarını çözerken medeniyetimizin değerleri biricik ölçümüz olmalıdır. Eğitim geçmiş adımdır. Kızlarımız eğitimle ne kadar buluşursa, mesail bile o büyüklüğünde azalacaktır. Okumayan gelişigüzel kız çocuğumuz kaybımızdır” diyerek konuştu.

Şaklaban, kız çocuklarının yetişek alamamasının Türkiye ekonomisi ve kendisi amacıyla zayi olduğunu kaydederek, ” Herhangi Bir şeyden önemlisi istikbalin aynı annesi adına, doğacak çocukları için benzeri kayıptır” dedi.

Share: