Aldıkları eğitimle yemek yapmanın püf noktalarını öğreniyorlar

Aldıkları eğitimle aşındırmak yapmanın püf noktalarını öğreniyorlar

KÜTAHYA Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Halk Eğitim Bilimi Merkezi kursiyerleri geleceğin mahirane aşçıları görünmek amacıyla eğitim bilimi görüyor.

Tavşanlı ilçesinde, Ahali Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği aşçı yardımcılığı ve çıraklığı kursları sargı gördü. Tavşanlı’daki kursta, Osmanlı mutfağı ile lokal yemekler öğretilirken, hazırlanan yemekler de çokça zevk aldı. Umum Eğitimi Merkezi Salonunda düzenlenen kursa katılan 25 sevimli birbirinden lezzetli yemekler yazmak amacıyla yarışırken kursiyerler hazırladıkları yemekleri birbirlerine ağırlama ediyor.

El Terbiye Merkezi Lokanta eğitimcisi Ayhan Edvar, ” Umum Eğitim Bilimi Merkezimizin gençlere ve ev hanımlarına müteveccih yapmış olduğu lokanta çıraklığı kursu 178 saat ve ikinci kadem olan 450 saat aşevi yardımcılığı kursumuz mevcut şu anda. Berenarı çok dahi talebimiz var ve tahminî 200 kişiden de talep var. Birçok kursiyerimiz ev hanımı ve seçkin halükarda evde aşındırmak yapıyor. Ancak evde akıllıca bildikleri bazen şeylerin yanlış olduğunu yorumlamak, 10 -20 yabanlık değil bile 80 -100 kişilik aşındırmak yapmanın püf noktalarını yorumlamak buradaki amacımız”

Kursiyerler bazen doğru bildiklerinin yanlış olduğunu burada öğrendiklerini anlatım ederken kemirmek yapımının ve sunumun püf noktalarını burada öğrendiklerini belirterek Umum Terbiye Müdürlüğüne teşekkürname ettiler.

Halk Eğitim Bilimi Merkezi Müdürü Harun Alparslan; “Kursiyerlerimiz çok iyi kemirmek yapıyorlar. Hepsinin mebzul birer lokanta olacaklarına inanıyorum” dedi.

Share: