Aliağa Petkimspor, bu sezon tedenni korkusu sürmek istemiyor

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde üçüncü sezonunu geçirecek Aliağa Petkimspor’un genel menajeri Levent Türknas, bu sezon tedenni korkusu aylamak istemediklerini, play-off ve Avrupa kupalarına iltihak hedefi üzere sahada olacaklarını söyledi.

Türknas, AA muhabirine, Basket Süper Ligi’nde önce 2 sezonu düşme potasından sonuç anlarda kurtularak geçirdiklerini ve bunun kendilerini üzdüğünü söyledi. Bu sezon henüz tedbirli davrandıklarını kaydeden Türknas, şöyle konuştu:

“Hocamızın da direktifiyle henüz ongun ayrımsız takım kurduk. Bir zamanda bence elan ferah bir hazırlık devresi geçirdik. Henüz düzenlenen, programlıyız. Bu tedbir maçlarımıza da yansıdı. İyi benzeri hazırlık döneminden sonra şimdi bundan sonra asıl maçlar başlayacak. Bizim için en oylumlu kapsam bu. Denizli deplasmanıyla başlayacağız. Benim da öngörüm elan mebzul aynı zaman geçireceğimiz. Bu sene o korkudan uzaklaşacağız. Orta sıralarda play-off’u hedefleyen ve henüz önemlisi ati sezon Avrupa kupalarında oynamayı türe fail bire bir Petkimspor izleyecek seyircilerimiz. Play-off hedefiyle ligi geçmiş 8, evvel 10 ortamında bitireceğimizi düşünüyorum.”

Bu mevsim Küçük Asya Efes ve Fenerbahçe Beko dışında geçmiş 10’birlikte düzlük matlup ekiplerin birbirine balya olacağını düşündüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim birlikte bu gruba dahil olacağımızı düşünüyorum. Tertip çokça çetin geçecektir. Yani o sıralamayı kestirmek olanaklı değil. Bu sezon elan bati, elan savaşımcı, daha çok deplasman galibiyetleri olan ayrımsız klasman olacağını düşünüyorum.”

Sezona erte saat 13.00’te Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda Yukatel Merkezefendi Belediyesi maçıyla başlayacak Aliağa Petkimspor, henüz sonraları Rum Efes ve Galatasaray Nef’i misafir edecek.

Share: