Altay, Eyüpspor maçıyla çıkışa bozmak istiyor

Spor Bacak 1. Lig’de erte Eyüpspor’u konuk edecek Altay’ın kulüp başkan yardımcısı ve matbuat sözcüsü Ahmet Avni Atayol, “Milli aradan sonraları performansımızın henüz yükseleceğini öngörüyorduk. Onu da bilcümle gelişigüzel göreceğiz.” dedi.

Altay Spor ve Eğitim Vakfı’nda matbuat mensuplarıyla ayrımsız araya mevrut Atayol, evvel 6 haftada 5 benek aldıklarını hatırlatarak, sezona haddinden fazla ongun tıpkısı kafa yapamayabileceklerini öngördüklerini söyledi.

Topluluk ortamının gayet bereketli olduğunu kaydeden Atayol, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli aradan sonradan performansımızın henüz yükseleceğini öngörüyorduk. Onu dahi bilcümle gelişigüzel göreceğiz. Takım seçkin anlamda bol durumda. Hepimiz domuzuna ayak topu tutkun olmak istiyoruz ama takımın tıpkısı kol yapısı var, bu kadroyla sezonu değişmez bitireceğiz. Belki gelecek sezon de bu kadroyla beklemek zorunda kalabiliriz. FIFA’birlikte 20 küsur dosyamız var. Bu dosyalarla ilişik görüşmeler, pazarlıklar oluyor ama tabii bu çabucak bizim yönetimimizin yegâne başına altından kalkabileceği tıpkısı denge değil. Bu dosyaların bize maliyeti 11 milyon avro civarında. Kulübün finansal durumuyla ilgilendiren ekim kocaoğlan ortamında tıpkı açıklama yapacağız.”

Atayol, Altay taraftarının rastgele koşulda takımına destek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Ancak maalesef alelhusus toplumsal medyada futbolculara yapılan rencide edici yorumlar var. Taraftarlarımızdan toplumsal medyada henüz olumlu bire bir yaklaşım bekliyoruz. Tabii yanlış olduğunu düşündükleri şeyleri söyleyecekler, henüz iyisini isteyecekler. Bizim bu kadroyu zaman sonuna büyüklüğünde, ihtimal 2 sezon tahvil lüksümüz bulunmayan ve kadrodaki beherglas aktör bizim amacıyla haddinden fazla altın. Hiçbirisini küstürme, kaybetme lüksümüz namevcut.”

Share: