Altekma, bu zaman Efeler Ligi’nde önce 6’yı hedefliyor

Voleybol Efeler Ligi ekiplerinden Altekma’nın başantrenörü Uzun Matmeriçli, lige uzanım katacak ayrımsız grup olacaklarını ve geçmiş 6’yı hedeflediklerini bildirdi.

Matmeriçli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 bakir oyuncuyu kadrolarına dahil ettiklerini belirterek, bu isimlerden 4’ünün gözyaşı ortalamasının 18 civarında olduğunu söyledi.

Amaçlarının güzeşte senelerdeki üzere mebzul bire bir bando konumuna akmak olduğunu kaydeden Matmeriçli, “Lige boyut katacağımızı, play-off’u zorlayacağımızı hassaten herhangi bir madde amacında giderse önce 6’yı zorlamak istediğimizi açık yürekle söyleyebilirim.” dedi.

Matmeriçli, Efeler Ligi’nde bütçesi nazik olan takımların yanı sıra alışılagelen ve bir iki bütçeye erbap ekiplerin bulunduğunu belirterek, “Erkek voleybolunda muhtemelen bir ivme var. Acun Şampiyonası’nda, Değerli Lig’de ve Challenger’da bereketli mücadeleler izledik. Tıpkı kalitenin lige dahi yansıyacağını düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Üst dozaj yabancı isimlerin dahi ligde savaş edeceğini kaydeden Matmeriçli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben evvel terbi haddinden fazla latif, birinci sınıf maçlara tayf olacağını düşünüyorum. Alttaki de bizim gibi önceki altıya, geçmiş sekize girecek takımların mücadelesinin de tıpkı heyecanda ve aynı kalitede olabileceğini durum ediyorum. Bu sene ligde tek umulmadık sürprizler dahi türlü.”

Türkiye’de gençlere envestisman yapan lokomotif kulüplerin bulunduğunu, kendilerinin de bu takımların arasına katıldığını kaydeden Matmeriçli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Zira alttan yetiştirdiğimiz sporcular, ligde ayrı ayrı takımlara transfer olup gani sezonlar geçirmeye başladı. Bu altyapıya envestisman yapan takımlar ve farkındalık arttıkça koca voleybolunda de iyi fizikler, gür jenerasyonlar yakalandı. Bu jenerasyonların gani çalıştırılması, gani antrene edilmesi rakiplik seviyesini üstelik yükseltiyor. Bu genç oyuncuların Efeler Ligi’nde müddet almaları onların kalitesini henüz bile artırıyor. Bu de uluslararası platformda önümüzdeki senelerde bana haddinden fazla umut veriyor.”

Altekma, ligde erte saat 16.00’birlikte değişik İzmir temsilcisi Arkas Spor ile Atatürk Voleybol Salonu’nda karşılaşacak.

Share: