Amasya’da Kamu Hizmetleri Kıymetlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında Amme Hizmetleri Yorum Toplantısı gerçekleştirildi.

Amasya Valiliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Masatlı, iklim genelinde verilen kamu hizmetleri ile amme yatırımlarının genel değerlendirmesini yaptıklarını söyledi.

Kamu yatırımlarının beraberinde toplumsal ululuk anlayışını de benimsediklerini dile getiren Masatlı, şöyle konuştu:

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür yardımı ve gaz desteği noktasında Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı müdürlüklerimizin çalışmaları bitmeme etmektedir. Gene Vefa Projesi kapsamında ülke genelinde özlük bakımını karşılayamayacak buğulu ve engellilerimizin yaşadığı 601 haneye hizmet verilmektedir. Ekincilik ve hayvancılık alanında ise bu sene oldukça artağan bir mevsim geçirmiş bulunuyoruz. İlkbahar döneminde gerçekleştirdiğimiz fide, rekiz ve beceri ekipman desteklerimiz 2023’te de devam edecektir. İl Hususi İdaremiz bu yıl belirlenen faaliyet takvimi çerçevesinde misil, enfrastrüktür, içmece ve sulama suyu gibi projelerini şişman oranda tamamlamıştır. KÖYDES himmet takviminde saha alan projeler dahi başarıyla bitirilmiştir.”

Şehit aileleri, gaziler, yardımcı aileler, kimsesiz ve eytam, ihtiyaç sahipleri, sakat ve yaşlıları sonsuz ziyaret ettikleri anlatan Masatlı, kendilerine devletin tamamen yanlarında olduğunu hissettirdiklerini kaydetti.

Toplantıda sağlık, eğitim bilimi, ekincilik, toplumsal hizmetler, içtimai yardımlaşma, umumi bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve kaymakamlıklarca ölçülü diğer projelere ilişkin bilgilendirme yapılarak, düşünüm alışverişinde bulunuldu.

Share: