Anadan Görme 2. Veca Dağı Tenis Turnuvası devam ediyor

Türkiye’nin 5 bin 137 metre yüksekliğiyle genişlik yüksek noktası olan Ağrı Dağı’nın tanıtımı ve kentte tenis sporunun yaygınlaştırılması üzere 120 sporcunun katılımıyla düzenlenen Anadan Görme 2. Dert Dağı Tenis Turnuvası, oynanan maçlarla sürdü.

Valilik öncülüğünde Toyluk ve Spor Bakanlığı, uray, İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ve Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) hareket birliğiyle 18 Ağustos’ta başlayan turnuvanın maçları üniversite yerleşkesindeki tenis kortlarında yapıldı.

Turnuvanın üçüncü gününde ekip maçları oynandı. 30 ilden 30’u eş girmek için hep 120 sporcunun katıldığı organizasyona vatandaşlar da bağ gösterdi.

Organizasyon, yarın yapılacak müsabakaların ardından dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle tamamlanacak.

Mardinli sportmen Muhammed Eren Atalay, turnuvayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, emeği geçenlere teşekkürname ederek, “Turnuvadaki yassı haddinden fazla ferah. Maçlar de güzelce. 2 karşılaşma kazandım ve bugünkü maçımı üstelik kazanırsam kadro finallerine çıkıyorum. Kortlar arzulu tenis kortu olduğu amacıyla fena hâlde ve insana esenlik veriyor.” diyerek konuştu.

Sofiye Sayek ise kentte haddinden fazla gani ağırlandıklarını ve finale kaldığı amacıyla mutlu olduğunu anlattı.Share: