Ankara Keçiörengücü, Süper Lig yarışının içinde olmak istiyor

Spor Dip 1. Tomar ekiplerinden Ankara Keçiörengücü’nün ustalık direktörü Taner Lüks, mevsim böylece sunu azından play-off etabına kalarak Süper Küme yarışı içre doğmak istediklerini söyledi.

Taner Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın bu sezon lige iyi başladığını belirterek, “Ligin önceki 6 haftasında 3 yengi, 2 kardeşlik, 1 mağlubiyetle bütün 11 fakül aldık. Şu zaman 3. durumdayız ama bittabi henüz ligin başındayız. Yüce olan bunu önceki yarının sonuna kadar koruyabilmek.” dedi.

Bunu başarmaları durumunda geçen seneki üzere grup sukut sıkıntısı yaşamayacaklarını anlatan Baş Döndürücü, “Geçen sene gösterişli anlamda tedenni tehlikesi hisseden tıpkısı Ankara Keçiörengücü vardı. Tığ yola çıkarken sabık seneki pozisyonumuzu tek yaşamayalım, ligde kuvvetli bire bir kalıp alalım istiyorduk. ‘Şampiyon olalım’ şeklinde aynı hedefimiz yoktu. Vakit Kaybetmeden şurası istiyorduk; tüketen değil üreten tıpkısı takım olalım. Çünkü bizim pozisyonumuzdaki takımların yaşaması yalın kat değildi. Dolayısıyla da oyuncu çıkarmamız ve üretmemiz gerekiyor. Birinci hedefimiz bu. İkinci hedefimiz ligde iyi futbol kundaklamak ve saf sukut korkusu yaşamamak.” diyerek konuştu.

Bu mevsim takıma çok sayıda transfer yaptıklarına ve bakir tıpkısı takım oluşturduklarına özen çekici Begayet, “Mevsim başı haddinden fazla ağır aynı oyuncu gidişi oldu ama tıpkısı şekilde eskimemiş oyuncular birlikte geldi. 24 oyuncumuzla yollarımızı ayırırken 17 oyuncuyla umum sıkıştık. Dolayısıyla kullanılmamış aynı bando olduk. Kullanılmamış bir topluluk olmanın vermiş olduğu handikapları dinlenme kampı döneminde çözdük. Kullanılmamış futbolcularımız takımla kaynaştı. Aldığımız oyuncular daha önce buradaymış üzere takıma ve ortama birden alıştılar. Uyarlama sürecini gücük sürede atlattık. Ligde haddinden fazla hayatiyetli, çokça korkulu paralar harcayan takımlarla savaşım ediyoruz. O yüzden öncelikle ligde varlığımızı hissettireceğiz. Bildirme ateş play-off etabına işlemez olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Play-off potasına girersek Süper Klasman gündeme gelebilir”

Taner Katmerli, Ankara Keçiörengücü’nün play-off potasına girmesi durumunda Süper Lig’e çıkabilecek bire bir takıma dönüşebileceğini söyledi.

Sabık sezon Süper Öbek’e çıkan HangiKredi Ümraniyespor ile İstanbulspor’u denk gösteren Taşkın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güzeşte sene tıpkısı Ümraniyespor, bire bir İstanbulspor amacıyla tek kimsenin kafasında şampiyon olacaklar diye tıpkı öz yoktu. Cümle farklı takımlardan bahsediyordu ama 2 bando bunu başardı. Oyuncu grubuma, ekibime güveniyorum. Tığ üstelik bire bir şeyleri başarabiliriz. Şu anda 50 yaşındayım. 3 devam bökelik yaşadım. 5 play-off oynadım. Bütün yarışçı bire bir topluluk işveren aynı hüviyetimiz oldu. Bunun zirve noktası nedir? Tabiatıyla Süper Takım. Ankara Keçirörengücü ile bu imkanı akıllıcasına kullanıp, ‘Acaba buradan Süper Grup’e çıkabilir miyiz?’ diye tıpkı hayalimizde kesinlikle var.”

“Bu sene daha mebzul bire bir Ankara Keçiörengücü izleyeceğiz”

Beceri direktör Sivri, Keçiören’in Türkiye’nin üçüncü balaban ilçesi konumunda bulunduğunu ve taraftar desteğinin kendileri üzere haddinden fazla balaban olduğunu belirtti.

Başarı üzere taraftar desteğini sunma makro etken namına gösteren Taşkın, “Gelip bizi açık açık destekleyen bir taraftar grubumuz var. Ancak isteriz kim bu tribünler sonuna büyüklüğünde dolsun. Bizlere destek versinler, bizde onlarla birlikte başarıya koşalım. Bu yıl çok farklı, daha gani benzeri Ankara Keçiörengücü izleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kulübünün kendisiyle sözleşmesini 3 yıl henüz uzattığını hatırlatan Katmerli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ankara’yı seviyorum. Teferruatlı yıllar Gençlerbirliği’nde fariza yaptım, 7 sene büyüklüğünde futbol oynadım. Bunun bende ayrı tıpkı maneviyatı var. Kulübün yönetilişi, başbuğ ve sportif direktörle çalışmamız, birbirimize alın olan samimiyetimiz ve inancımız burada kalmamı sağladı. Çokça dörtköşe bire bir şekilde, zat hisse senedi yerim kadar çalışıyorum. Temas şeyiyle haddinden fazla eğlenceli aynı pakt. Çokça balaban paraların olduğu tıpkı düz değil belki amma burada içtenlik var. Kâh amaç ve hayallerim var. Allah keyif verirse burada aylamak istiyorum.”

Spor Ayak 1. Tomar’birlikte çıktığı 6 maçta 11 fakül alan Ankara Keçiörengücü, 3’üncü sırada kayran alıyor. Ankara temsilcisi, Spor Makat 1. Kütle’in 7. haftasında 2 Ilk Teşrin Alışveriş haset Altınordu’ya mihman olacak.

Share: