Antakya Belediyesi güreş takımının başarısı

Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Güreş Takımı, Yayladağı’nda planlı Ana Güreşleri Türkiye Şampiyonası ve Kahramanmaraş’ta planlı Dizlik Güreşi Türkiye Şampiyonası’ndan derecelerle döndü.

Antakya Belediyesinden konuyla ilişkin yapılan açıklamaya bakarak Yayladağı’nda düzenlenen Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonası’nda Antakya Belediyesi GSK sporcularından Mustafa Cüret 30 kiloda bir numara, Miri Atılganlık 30 kiloda dördüncü, Cuma Namazı Hanelçi 35 kiloda üçüncü, Hammut Hanelçi 55 kiloda dördüncü, Mürtefi Kuyucu 70 kiloda üçüncü olurken Kahramanmaraş’ta planlı Iç Donu Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda Bekir Kuyucu 35 kiloda birinci ve Abdurrahman Tekgöz 75 kiloda bir numara oldu.

Antakya Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü Güreş Takımının antrenörü Yüksek Arıkoğlu ve sporcuları kutlama fail Başkan İzzettin Yılmaz, “Antakya’da güreşi dost ve bu spora çaplı zengin tıpkısı potansiyelimiz var. Sporcularımızın başarıları ve ağababa sporumuz güreşin Antakya’da öneminin bitmeme etmesi bizleri bahtiyar ediyor. Sporcularımızı, sporcularımızın ailelerini, hocalarını ve bu başarıda emeği güzeşte herkesi yürekten kutluyorum” dedi. – HATAY

Share: