Arakçılık üzere girdikleri evde eş sahibini öldüren 4 sanığa ukubet yağdı

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde hırsızlık boşaltmak amacıyla girdikleri habbe sahibini öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 4 sanığa mahkemede ukubet yağdı.

7 Ağustos 2020’dahi ilçeye sınırlanmış Gesi Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde meydana mevrut olayda, İ.Y.’nin balkondan düştüğü ihbarı üstüne bölgeye giden ekipler, şahsın öldüğünü belirleme etti. Olayın arkası sıra soruşturma başlatan Kayseri İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğü Kıya Sektör Amirliği ekipleri, İ.Y.’nin arakçılık için eve giren Y.D, B.T., H.K. ve A.Ş. aracılığıyla balkondan atılarak yaşamını yitirdiğini belirledi. Ekipler aracılığıyla gözaltına alınan 4 gönül, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri Hak Sarayı 1. Alçak Ukubet Mahkemesinde bilgili karşısına sâdır sanıklardan H.K, ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘birden çok gönül aracılığıyla gece vakti silahla çapul’ suçundan 9 yıl 9 ay, Y.D, B.T. ve A.Ş. ise ‘birden çok kişi vasıtasıyla şeb vakti silahla soygunculuk’ suçundan 9 yıl 9’ar ay mapushane cezasına çarptırılmıştı. Henüz ilk istinafın kararı bozmasının ardından tutuklu sanıklar Y.D, B.T. H.K. ve A.Ş. bugün 1. Yavaş Ukubet Mahkemesi’nde baştan bilgili karşısına artık. Duruşmada maznun ve yakınan avukatları birlikte amade bulundu.

Mahkeme heyeti vakfedilmiş sanıklar Y.D., B.T. ve H.K.’ya müebbet dam cezası verirken, tutuklu sanık A.Ş.’nin bile “doyumluk” suçundan 9 sene 9 kamer delik cezasına çarptırılmasına karar verdi. – KAYSERİ

Share: