Aralarında sakat bakan ve MHP’li tıpkı ismin da yer aldığı 250 can İYİ Parti’ye geçti

Bilecik’te İYİ Parti İl Başkanlığı eliyle planlı törende partiye kullanılmamış katılan 250 kişiye rozet takıldı. Kent Ormanı’nda düzenlenen rozet yakışmamış törenine; İYİ Fırka TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Kurumsal İşler Başkanı Cihan Paçacı, Eskişehir Mebus Arslan Kabukcuoğlu Umumi İdare Müesses Üyesi Halil Aydoğdu, İYİ Tümen Bilecik İl Başkanı Kağan Sakarya, Bilecik Uray Komutan Yardımcısı Ahmet Gürses ve bir nice partili katıldı. Programda, Devlet Çarkıt Bakanı ve 24. Dönme Bilecik Mebus olan Bahattin Şeker Hastalığı bile İYİ Fırka rozetini taktı.

“TOMBALA ÇEKİYORLAR”

Programda konuşan İYİ Tümen TBMM Takım Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Öğür’nin ülkeyi yönetecek benzeri tümen olarak kurulduğunu ve bu ülkenin umudu olduğunu söyledi. Tatlıoğlu, “Biz umumi başkanımızla bu arada, bütün teşkilatımızla bu arada yaklaşık 3 yıla yakındır Türkiye’nin sokaklarında 81 il, 500’ün üzerinde ilçeyi dolaşıyoruz. Tığ neden kimi medya organlarını yeğleme edip oralarda bahsetmek hesabına insanımızla alay malay sokaktayız da illet Halk koalisyonun sahipleri ve sözcüleri akşam medyada? Çünkü güneş Bilecik’in sokaklarında yaşananlarla Bozüyük’ün caddelerinde yaşananlarla akşam medyada konuşulanlar beyninde paralellik bulunmayan. Ruz peynirin yıpranmamış fiyatı konuşuluyor. Sıra tencere kaynaması konuşuluyor. Tarih öğrencisini ayrımsız bambaşka şekilde okutabilmenin zorluğu konuşuluyor amma tün Budun İttifakı’nın Reisicumhur adayı ki olacak tombala çekiliyor. Müsaade edin biz onu belirleriz, haddinden fazla bayağı” dedi.

“13. CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİM ADAYIMIZ OLACAK”

Tatlıoğlu konuşmasının devamında, “Umumi Başkanımız Meral Akşener’in söylediği kadar 13’üncü Reisicumhur bizim adayımız olacak. 2018 seçimleriyle beraber oluşan aynı birliktelik ve sözleşme nasıl İstanbul, Ankara, Antalya, Adana’de politik atmosferi değiştirdiyse şimdi hep Türkiye’bile bu politik atmosferi değiştiriyor. On Paralık kimsenin merakı olmasın. Tığ inşallah Türkiye’yi yönetmek amacıyla kurulmuş benzeri partiyiz. Hep bu arada buradayız. Bilecik’i tığ yönetelim diye kurulmuş aynı partiyiz. Osmaneli’ni biz yönetelim diyerek kurulmuş, Bozüyük’ü tığ yönetelim diye niteleyerek müesses ve Türkiye’yi biz yönetelim diye kurulmuş benzeri partiyiz. Türkiye’yi sayın umumi başkanla beraber biz yönetelim, icraatını tıpkı birlikte tığ yapalım ve Türkiye’yi bugünkü yerden yukarılara akıllıcasına çıkartalım. Bu hız içerisinde olan aynı umumi komutan var. Bu nedenle siyasete 2017 kabil Türk siyasal tarihinin en baskı bir zamanlar bayrak açmış bir umumi başbuğ var” ifadelerini kullandı.

“BAHATTİN KOCA İLE OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

İYİ Öğür TBMM Takım Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise, bugün buradan çıkartmak müstelzim tıpkısı Türkiye’nin var olduğunu anlatarak, “Bilcümle bu arada inşallah buna gücümüz yetecek. Bugün buradayız ve Bilecik’in alım, siyasetinin gurur politikacımız Bahattin Şeker Satma ile bu arada olmanın de burada gururunu yaşıyoruz. İnşallah yolumuza kıpırdak arkadaşlarla bitmeme ederiz” diyerek konuştu.

“İYİ PARTİ UMUDU TEMSİL EDİYOR”

Tatlıoğlu akıbet adına, “Gözlerimizi kapatalım ve bu partinin olmadığını düşünelim, Türkiye’dahi değişimin umudu bulunmayan. Meral Akşener böyle benzeri tümen kurmadı, Türkiye’deki önümüzdeki seçimlerle ilişkin toplumun kaçı değiş umudu taşıyacak. Bunun için sizler kurduğumuz tümen ve sayın umumi başbuğ Türkiye’birlikte esasında ayrımsız umudu piyes ediyor, tıpkı değişimi mandepsi ediyor. Bilecik teşkilatımıza bu aktiflik üzere çokça teşekkürname ediyorum. Sayın Bakan Bahattin Şeker Hastalığı Bey’e ve burada eskimemiş katılan sevgili arkadaşlarımıza, eskisiyle yenisiyle bilcümle bu arada daha hayat dolu yola koyulan tıpkısı İYİ Tümen kervanına tanık olmaktan mutluyum” ifadelerine düzlük verdi.

“BU SEÇİM KURTULUŞ SAVAŞI GİBİ BİR UĞRAŞ”

20’nci dönemde kurulan 54’üncü hükümette Toyluk ve Spordan Mesul Çap Bakanı kendisine görev fail Bahattin Şeker Hastalığı ise, arkadaşlarının kendisini mahcup ettiğini anlatarak, “Ben Meral hanıma siyasete girmeyeceğim dedim. Kendisi bana bu seçimin Türkiye amacıyla çokça ciddi tıpkısı seçim olduğunu, bu seçimde Türkiye’üstelik bir tane adamlığın bittiğini, parlamenter sisteme geçildiğini, Türkiye’yi çok ağırlık eyyam beklediğini söyledi. Bu intihap Kurtuluş Savaşı kadar bire bir savaş arkadaşlar. Bakın bu yıl kurucumuz Atatürk’ün 100 yıldır bize bahşettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin, laik Türkiye Cumhuriyeti bugünlere bizi getirdi. Etrafımıza tıpkı bakın, Zenci ülkelerine bakın, diğerlerine bakın, ne kadar fena hâlde temeller attığını, laik Cumhuriyetin hangi kadar güzelce olduğunu hepimiz gördük ve yaşıyoruz ama Türkiye’de hem tutum, hem sayın başkanımın dediği gibi hak bütün sistemler yılgın vaziyette.

“TÜRKİYE’DE DEĞME MADDE GERİYE GİDİYOR”

Eğer bu seçimde saylav sisteme dönemiyorsak benim zatî kanaatim Türkiye’nin durumu çokça elem. Tutum ve adalet sistemi, bunlar birbirine eşittir. Mademki kim tığ burada yaşıyoruz, İYİ Fırka kurularak adı zaten ongun, Türkiye iyiye gidecek dediler, rastgele molekül bol olacak denildi ama Türkiye’birlikte maalesef rastgele öz kafasız gidiyor” dedi. Konuşmaların ardından program rozet takma töreni ile sona erdi.

Share: