Ardahan Belediyesinden tıpkı geçmiş elan, “derrace yolu” projesi hayata geçiyor

Ardahan Belediyesi, kent tarihinde elan önceki sıfır vatandaşların bisikletle dolaşabilecekleri derrace yolu projesini hayata geçiriyor. Belediye Başkanı Faruk Demir’in büyük önem verdiği, planlama ve icazet sürecinde sona gelinen derrace yolu projesi için 19 Ağustos Cuma Namazı günü münakasa yapılacak.

Çevreye duyarlı, mıhlı ve gündeş bir erişim aracı kendisine bisiklet kullanımını kentte yaygınlaştırmak isteyen Başbuğ Demir’in isteği üstüne eğlence ve peyzaj çalışmaları ile yaşam sahasına çevrilen Kür Nehri Hayat Alanında, yol yoluna ekleme yerine velespit yolu yapılacak. söz konusu proje, Ardahan’da bire bir önceki olma özelliği taşıyor.

Hazırlıklarını tamamlayan Ardahan Belediyesi, Kür Nehri Dirim Alanında 1500 metre dördül alana yapılacak velespit yolu projesini 19 Ağustos’ta ihaleye çıkarıyor. Proje, münakasa tarihinden bilahare yapılacak vadi tesliminin arkası sıra 30 günde tamamlanacak. Lazım bilgiler, Ardahan Belediyesinin resmi genel ağ sitesindeki “Duyurular” bölümünde kayran almaktadır. – ARDAHAN

Share: