Ardahan haberleri | Ardahan Belediyesi, sakat kollar amacıyla otopark nesir ediyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Çıpa, beraberindeki uray meclis üyeleri ve bütün ünite müdürleriyle birlikte Halil Görgülü Mahallesinde yapımına başlanan “Mânialı Torunlar Baziçe Parkı” inşaatı asıl atma törenine katıldı. Kar yağmadan geçmiş bitirilmesi muhtemel baziçe parkı, Ardahan’da aynı önce olma özelliği taşıyor.

Ardahan’da aynı evvel olacak

Ardahan Belediyesi Çekim ve Proje Müdürlüğü tarafından ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi çerçevesinde hazırlanarak hayata geçirilen mânialı çocuklar baziçe parkı ve içtimai alan için yapım çalışmalarına başlandı. Ardahan’ın tarihi bakımdan genişlik bozuk mahallesi olan Halilefendi mahallesinde inşaatı süren oyun parkı amacıyla yapılan temel atma töreninde Başkan Faruk Demir, CHP’li belediye sedir üyeleri ve vahit müdürleri üstelik amade bulundu.

Proje, türkiye’bile dereceye girdi, dürü kazandı

Butona basarak beton atılışını gerçekleştiren Belediye Reisi Faruk Çıpa, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Altın hemşehrilerim, bura Ardahan’ın evvel kurulduğu mahalle olan Halilefendi mahallesi. Bu kayran üstünde henüz ilkin şehrimiz için kullanılan su depoları düzlük almaktaydı. Fakat akarsu depolarımızı ayrımlı yerlere taşımamız neticesinde bura tıntın yerine duruyordu, kıymetlendirmek istedik. Kurumumuz Plan ve Proje Müdürlüğü’nün yaptığı bire bir çalışmayla, daha önceki Ardahan’ımızda sıfır engelliler üzere park yeri yapımı başladı. Sabık sene Türkiye Belediyeler Birliği yoluyla açılan tıpkısı yarışmada Türkiye’deki bin proje içerisinde bizim bu projemiz önce 10’a girdi. ve bu projemiz armağan kazandı. Bir zamanda bu yapılan park, Halilefendi mahallemizin merkezinde kâin önce tehlikeli park olma niteliği de taşıyor. Emeği sabık eksiksiz arkadaşlarıma, şehremaneti meclis üyelerime çok teşekkürname ediyorum. İnşallah kar yağmadan tamamlayacağız.” – ARDAHAN

Share: