Ardahan’da köydeki öğrenciler ilk kez dron kullanmanın keyfini yaşadı

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bir karye okulunda sunulan eğitimde öğrenciler ilk defa dron kullanma şansı buldu.

Kent merkezine kapalı Çap köyü ortaokul ve ilkokulundaki öğrenciler, meslek bahçesinde dron eğitmenlerinin verdiği terbiye sırasında ilk defa tanıştıkları dronu kullanmanın heyecanını yaşadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Keder, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, hemencek gelişen teknolojiye çocukları alıştırmak istediklerini söyledi.

Çocuklarda nikbet uyandırma ve onları kullanılmamış teknolojik araçlardan bilgili etmenin çabasında olduklarını nâkil Endişe, şunları kaydetti:

“Dizayn ustalık atölyesi ve robotik kodlama ilkin atılmak amacıyla değişik aktivitelerle çocuklarımızı geleceğe taşıyoruz. Bakanlığımızın milli teknoloji hamlesi dediği TEKNOFEST ve TÜBİTAK üzerindeki projeler kapsamında köyde iyicene tıpkısı aktiflik gerçekleştirip öğrencilerimizin heyecanını görmenin mutluluğunu yaşadık. Teknolojiden öğrencilerimizin sunma gani şekilde yararlanmalarını icat etmek istiyoruz. Bize düşen geleceğimiz olan çocuklar amacıyla güzelce icraat tahsis etmek.”

6. sınıf öğrencisi Ayşenaz Korkmaz ise ilk kez dron gördüğünü ve heyecanla kullandığını söyledi.

Dron eğitmeni Suat Işıklı üstelik alelhusus köylerdeki öğrencilerin drona çokça beceriksiz olduğunu belirterek, “Eğitime haddinden fazla korkulu rabıt vardı. Bu sakil ilgiden kontekst bilcümle öğrencileri dron ile tanıştırdık. Hepsi kullanmanın ve o keyfi yaşamanın sevincini yaşadı.” ifadelerini kullandı.

Share: