Arjantin’den 950 temel puanlık faiz artışı

Arjantin Gestalt Bankası (BCRA), faizi 950 temel nokta şappadak artırdı. BCRA’dan yapılan açıklamaya göre, bu yılın 8’inci artışıyla Leliq getiri oranı yüzde 60,00’tan yüzde 69,50’ye çıkarıldı.

Getiri kararının açıklanmasından kısaca ayrımsız saat sonra enflasyonun yıllık yüzde 71,00’e çıktığı açıklandı. Analistler Arjantin’de enflasyonun bu sene yüzde 80’i aşabileceğini değerlendiriyorlar.

BCRA, efrat amacıyla bakir tabanı 10 milyon pesoya kadar 30 günlük mevduatlar için yüzde 69,50 yerine belirledi. hür teşebbüs mevduatlarının vurdumduymaz kalanı üzere heybet yüzdelik 61,00 olarak uygulanacak.

BCRA, devam eden mal politikası normalleştirme süreci çerçevesinde politika ürem oranını ayarlamaya devam edeceğini ve umumi bedel seviyesinin ve döviz piyasasının dinamiklerinin geçmişteki ve gelecekteki gelişimine hususi ehemmiyet vereceğini belirtti.

Arjantin’de para şişkinliği %70’i aştı

Arjantin’de pahalılık geçen kamer yüzdelik 70 seviyesinin konusunda artık.

Arjantin Ulusal İstatistik Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre, tüketici fiyatları Temmuz ayında tıpkı önceki taban göre yüzdelik 7,4 arttı. Çevre beklentisi artışın yüzde 7,2 olacağı yönündeydi.

Fiyatlarda sabık yılın aynı ayına bakarak artma oranı yüzde 70,0’e ulaştı. Tıpkısı önceki kamer yüzde 64,0 olan almanak enflasyon için analistlerin beklentisi yüzdelik 70,8’e çıkması yönündeydi.

Yılın önceki 7 ayında fiyat artışları yüzdelik 46,2 adına gerçekleşti.

Meksika ve Peru hat bankalarından Repo artışı

 

Fed’den ürem tasarruf beklentisi değişti

 

İngiltere’de kullanılmamış nema artma sinyali

 

Share: