Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ülkesi hesabına depremzedelere 20 milyon TL bağışladı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilimizde büyük yıkıma bozukluk olan 7.7 ve7.6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra tüm Türkiye, müzaheret için seferber oldu. Türkiye’yi kanun boğan afetlerin peşi sıra, hem ülkemizden hem dünyanın dört bir yanından depremzedeler için yardımlar toplanıyor.

ORTAK YAYINLA DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM TOPLANDI

Dün akşam ezanı düzenlenen ve 200’ü fazla televizyonda ekranlara mevrut kuma iz ile depremde zarar gören vatandaşlarımız amacıyla yardım kampanyası gerçekleştirildi.

ARNAVUTLUK BAŞBAKANI BIRLIKTE KAMPANYAYA KATILDI

“Türkiye Biricik Yürek” isimli müzaheret kampanyasına dünyanın dört bir yanından dahi bağışlar geliyor. Bu akşam yapılan kampanyaya arkalama yapanlar arasında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama dahi vardı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama.

20 MİLYON LİRA BAĞIŞLADI

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama “Türkiye Yegâne Canevi” yardım kampanyasına telefon ile bağlanarak ülkesi yerine 1 milyon Euro (20 milyon TL) bağışladıklarını açıkladı.

PAZARTESİ HASET MILLÎ MATEM İLAN ETTİLER

Yaşanan kısık olaydan Arnavutluk adına şişman çeki duyduklarını kaydeden Rama, pazartesi haset ulusal yas ilan ederek, ülkede bayraklarını yarıya indirdiklerini hatırlattı.

Share: