Artvin haberi | Artvin’de sonbaharın gelmesiyle oluşan renk cümbüşü hakeza görüntülendi

Artvin’de sonbaharın gelmesiyle oluşan vasıf cümbüşü böyle görüntülendi

Foto safariyle kentin doğal güzellikleri fotoğraflandı

ARTVİN – Artvin’birlikte Sonbahar’ın gelmesiyle oluşan damga cümbüşü, kente binlerce takipçisi olan sosyal iletişim araçları fenomenleri tarafından 250 kilometrelik yankı turizm rotasında görüntülendi.

Artvin Orman Kesim Müdürlüğü tarafından kombinasyon edilen ve Orman spor kulübünün ikincisini düzenlediği yaklaşık 250 kilometrelik Şavşat- Borçka Eko turizm rotasında gerçekleştirilen foto safari ile bölgenin nazirsiz doğası fotoğraflandı.

Artvin’birlikte canlı binlerce takipçisi olan içtimai medya fenomenleri, evcil ve millî basın temsilcilerinin katıldığı fotoğraf safariyle kentin tabii güzellikleri fotoğraflandı.

Sonbaharın gelmesiyle alay malay yeşilin tonlarının yerini zerrin, kırmızı, turuncu kabil uzanım cümbüşüne bıraktığı kentte kartpostallık görüntüler kaydedildi.

Artvin Orman Nahiye Müdürlüğünün turizme kazandırdığı noktalardan olan Sahara Milli Parkı, Papart Vadisi ve Borçka Macahel vadisi ile Borçka Karagöl zevk parkı Ekoturizm rotası evcil ve ecnebi turistler marifetiyle sargı görüyor.

Kentin saf güzelliklerini ortaya çakozlamak hesabına yapılan safaride fenomenler devir çekilen fotoğrafların beraberinde papart yaylasında çadırla konaklama ile gece fotoğrafçılığı üstelik yaptı.

“İnsan, Natür ve Spor” teması ile gerçekleştirilen foto safari, Şavşat Yavuz karye Seyir Tepesinden başlayarak, Şavşat Karagöl, Rutav Gölü, Balık Gölü, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Maral Şelalesinin arkası sıra Borçka Karagöl gezildi.

Katılımcılar iki ilçeyi birbirine bağlayan Macahell geçidinde bulut denizi üzerinden bölüm batımını fotoğraflayarak programı sonlandırdı.

Marmaris’den programa katılan Youtuber ve hususi kanalda izlence çekimci ve anonsör Sait Kılıçsallaysan, “Ayrımsız doğasever adına bu safariye katılmaktan çok bahtiyar oldum. Artvin’e ilk kez geliyorum. İki gündür geziyoruz, yüzdelik 15’ini gördüm amma güvenilmez fena hâlde bir düzlük çok eskimemiş benzeri kayran. Yankı turizm ve natür turizmi açısından çokça yüce tıpkısı toprak olduğunu düşünüyorum. Burada kestirmece 5 bölümlük benzeri dokümanter çekmeyi planlıyoruz şuan 2 sektör çektik, zaman ki etkinliği bile aynı bölümlük program yapacağım. Artvin’in tabii güzelliklerinin tanıtılması üzere yapılmış iyice tıpkı etkinlik. Orman Toprak Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin diğer ucundan bu ucuna gelmekte oldukça güçtü amma olağandan değdiğini düşünüyorum” dedi.

Artvinli sosyal iletişim araçları fenomeni Emrah Kara, “Eko turizm rotasındayız. Bugün Rutav gölündeyiz Artvin Şavşat mevkiinde. Sonbaharın renklerini yaşıyoruz etken aynı şekilde. Birçok eş çekimler yapıyor. Ego biraz henüz alarga çalıştım. Hevesli makinelerle müteharrik rüfeka oldu. Elvan şuan gayet adamakıllı. Gelgel biraz tütsülü umarım ilerleyici saatlerde değişik rotalarda daha pir çekimler olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Artvin Orman Spor Kulübü Başkanı Bilen Çelik ise, “Artvin Orman Havza Müdürlüğü ve Artvin Orman Spor Kulübü olarak fotoğraf safari gezisini gerçekleştirdik. Geçen sene bunun birincisini yapmıştık bu sene ikincisini yaptık önümüzde ki sene bitmeme ettirerek anadan görme ağıl getireceğiz. Bu geziyle Artvin’in saf güzelliklerini ormanları ve eko turizm yollarının tanıtımını amaçlamaktayız” diye niteleyerek konuştu.

Orman Spor Kulübü Basın Sözcüsü Kasıt Yıldırım da, “Bu seneki fotosafari turumuzu iki devir yerine planladık. Bir şeb kamp yaptık. Ardahan sınırı olan Sahara geçidinden başlayıp Borçka ilçemiz da bitireceğiz. Şavşat’tan başlayıp Borçka’de bitireceğiz iki ilçeyi görmüş olacağız. Bu kapsamda Artvin’de bu güzergah birlikte görülmesi müstelzim genişlik güzel yerleri gezdirmeye çalıştık. Fotosafari etkinliğin bile Şavşat’dan Borçka’ya kadar olan güzergahta sahara milli parkından başlayıp Şavşat Karagöl, Balıklı göl, Papart yaylasında benzeri şeb konakladıktan sonra Gaye karye, Maral Köyü, Maral Şelalasi, Camili ve Borçka Karagölle sonlandıracağız demin. Alelhusus burada kim amacımız güz renkleri şuan çokça adamakıllı benzeri ulam geçişi var. Yeşil, al, zerrin ve mavinin kamu tonlarını arkadaşlarımız görüntüleme imkanı buldu. Bu görüntüleri hep doğaseverlere ulaşmasını sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Sosyal iletişim araçları fenomeni Hırslı Öztürk, “Açıkçası kadrajıma takılan çokça iyicene videolar çektim. Aktif yayınlarımız oldu. Kampla arkadaşlarla gelişigüzel katıldığımız oldu. Oldukça keyfiliydi. Bizlere hakeza tıpkı geziyi düzenleyen Orman Toprak Müdürlüğü açısından bile adamakıllı tıpkısı aktiflik oldu. Yani burada ki arkadaşlarda birleşme imkanımız oldu. Yani hepimiz Artvin’dahi yaşıyoruz ama çoğumuz birbirini tanımıyor” dedi.

Share: