Aşağıköy’e Vekil Dönmez’den doğalgaz müjdesi

Bilecik’in geçtiğimiz günlerde yapılan referandumda 13’üncü mahallesi olan Aşağıköy’e Erke ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den doğalgaz müjdesi geldi.

Bilecik merkeze 10 kilometre uzaklıkta olan bin 87 nüfuslu 693 seçmenin bulunduğu Aşağıköy köyünün şehremaneti hizmetlerinden faydalanabilmesi üzere karye sakinleri, imza toplayarak valiliğe başvurdu. Valiliğin talebi gönderdiği Faziletkâr Seçme Müesses da Aşağıköy’ün mahalle statüsüne alınması için halk oylaması yapılması kararı alındı. Forma kaza intihap kurulunca mazi Aşağıköy’de kurulan sandığa revan 490 seçmenin 398’ü ‘Evet’, 92’si’ ‘Hayır’ oyu kullandı. Bilecik Belediyesi teşrinisani kocaoğlan sedir toplantısında yapılan oturumda Bilecik’in 13’üncü mahallesi Aşağıköy olması fikir birliğiyle akseptans edildi.

Bakan Dönmez’den sava

DÜRÜST Öğür Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım ve organizasyon üyeleriyle köy statüsünden mahalleye güzeşte Aşağıköy’e ayrımsız ziyaret yaptı. Aşağıköy Muhtarı Salih Kader ve mahalle sakinlerini düğün salonunda dinleyen Komutan Saika, doğalgaz talebi konusunda Bilecikli olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i telefonla aradı. Dönmez, Aşağıköy’ün mahalle olmasından dolayından kutlama ederken, bildirme güdük zamanda mahalleye doğalgaz gelmesi için çalışmaların başlatacağı talimatını verdiğini söyledi.

Bu güzel selen mahalle sakinleri eliyle alkışla ve sevinçle karşılandı. – BİLECİK

Share: