AVCILAR’DA YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, İŞYERLERİNE AKARSU BASTI

AVCILAR Yeşilkent Mahallesi’nde baran yolların göle dönmesine bozukluk oldu. Kâh işyerleri akarsu altında kalırken esnaf tılsım alınmamasından yakındı.

Avcılar’da sabahleyin saatlerinde bastıran yağmur Yeşilkent Mahallesi’nde gâh yolların göle dönmesine neden oldu. Posta tamamen akarsu ile kaplanırken buradan geçmeye çalışan araçlar muhat kaldı. Yolda çevrilmiş kalanların kurtarılabilmesi için itfaiyeden arkalama istendi. Mevrut itfaiye ekibi yolda çevrili mütezayit araçları kurtardı.

Misil kenarındaki fırının içi de su doldu. Su basması sonucu işlettiği ekmek fırınında kısaca 50 bin TL tutarında zararı oluştuğunu belirten Mehmet Nuri Bozkuş, gelişigüzel yağış peşi sıra yolun üç vasıtasıyla akan suyun işyerine girdiğini, Avcılar Belediyesi’ne ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne dereye bağlanan noktadaki borunun haddinden fazla oldukça olduğunu tekraren söylemelerine rağmen sonucun değişmediğini öne sürdü. Bölgede bulunan gâh işyeri sahipleri bile mallarının gelişigüzel yağışta olduğu üzere bugün de akarsu altında kaldığını belirtti.

GÖKKUŞAĞI ÇIKTI

Kısa süren yağış arkası sıra Beylikdüzü ve Esenyurt yönünde gökyüzünde beliren alkım ilgi çekti. Sabahleyin işe başvurmak üzere evlerinden çıkanlar gökyüzündeki görsel şöleni bağlam ile izleyerek cep telefonları ile görüntüledi.Share: