Avrupa Kulüpler Birliği Umumi Müesses sona erdi

Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), İstanbul’da düzenlenen genel müesses sona erdi.

Avrupa kulüp temsilcilerinin Çırağan Otel’üstelik bir araya geldiği toplantının peşi sıra planlı basın toplantısında konuşan ECA Başkanı Nasser Desise-Khelaifi, toplantının haddinden fazla mübarek ve zait tıpkısı atmosferde geçtiğini söyledi.

Hıyanet-Khelaifi, Avrupa’daki ara sıra kulüplerin desteğini sürdürdüğü Avrupa Süper Ligi üzerine, “Avrupa Süper Ligi’ni dayamak talip takımlar, UEFA organizasyonlarına katılıyorlar ve kazandıkları başarılarını kutluyorlar. Temas şey önünde gidiyor. Avrupa Süper Ligi diyerek bire bir şey şu an yok ve tek devir olmayacak.” dedi.

Türkiye’bile yabancı hakem uygulaması

ECA Umumi Heyet Üyesi ve Fenerbahçe Başkanı Şanlı Antrenör, bir gazetecinin “Türkiye’dahi yabancı hakem uygulaması olanaklı mi” sorusunu, “Sözlerimi dikkatli namına seçeceğim. Yunanistan ve Suudi Arabistan üzere ayrımlı federasyonlar denedi. Olması gereken 20 seçkin yargıcı sayısından şu zaman 5-6 hakem noksan durumdayız. Belki bu zaman denenebilir.” şeklinde yanıtladı.

Türkiye’bile maçların çok durduğuna ve 8-10 an normal sürede Avrupa’daki maçlara nazaran ahit kaybı yaşandığını belirten Belletici, Avrupa’daki maçların ise henüz kıvrak geçtiğini söyledi.

Dünya Kupası nedeniyle liglere verilecek mesafe

ECA Başkan Yardımcısı Edwin Van Der Sar ise Katar’daki Acun Kupası nedeniyle ülkelerde liglere açıklık verilmesiyle ilişkin namına, “Şartlara kadem bozmak zorundayız. Yalın Kat değil ama kulüpler gereken planlamayı yapacaktır. Dünyanın sunu mebzul futbolcuları Katar’da Acun Kupası’nda savaş edecek.” ifadelerini kullandı.

ECA Yönetim Kurulu Üyesi Lina Souloukou ise karı ayak topu kulüplerinin bile bundan sonra ECA üyesi olabileceğini ve ECA bünyesinde tıpkısı ünite kuracakları avrat futbolunun destekleneceğini söyledi.Share: