Avrupa tarihinin genişlik nazik krizi haddinden fazla andıran! Katar kapıları kapattı

Rusya’nın AKARSU’ye gaz akışını iri oranda durdurmuştu. Şita aylarının yaklaşmasıyla alay malay Avrupa, yıpranmamış doğal gaz kaynakları aramaya başladı. Avrupa özellikle alternatif kendisine Koy ülkelerinin kapısını çalarken burada civar plana çıkan devlet Katar oldu. Fakat Tren Emiri’ninson açıklamaları AKARSU tarafında stabil da kırnak karşılanmayacak.

”AVRUPA’NIN YAPTIRIMLARI İŞLERİ KARMAŞIK AYLA GETİRDİ”

Şike Sani, Rusya ile Avrupa arasındaki doğalgaz krizine ilgilendiren yüce açıklamalarda bulundu. Rusya ile Ukrayna Savaşı’nın ardından Avrupa’nın uyguladığı yaptırımların işleri henüz dahi karmaşıklaştırdığını savunan Al Sani, Rusya’nın global alışveriş üzere kocaman bir temel olduğunu vurguladı.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Şike Sani.

‘RUSYA’NIN ALTERNATİFİ DEĞİLİZ’

Al Sani, erke ve gaz üstüne ise Asya özellikle oluşmak amacıyla Avrupa ülkelerine enerji ihraç ettiklerini ve ilerleyen yıllarda bile bu ülkelere doğal gaz ihraç etmeye devam edeceklerini dile getirerek, “Rus gazının alternatifi olabileceğimizi düşünenler yanılıyorlar çünkü Rusya küresel alım satım amacıyla büyük tıpkısı gerçeklik” ifadelerini kullandı. Cemi dünya üzere işleri ağdalanmış kuzuluk getiren yaptırımlar konusuna tetik kaçmak gerektiğini, Avrupa kıtasına gaz tedarikinde yaşanan kesintinin etken olduğu sorunlardan herkesin etkilendiğini bel etti.Share: