Ayvalık Aliçetinkaya Mahallesi’nde Gaz İçin İlk Kepçe Vuruldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde doğalgaza sarmak üzere tafsilatlı süredir sürdürülen çalışmaları kapsamında Mürtefi Çetinkaya Mahallesi Adliye Kavşağı’nda lağım döşemi dağıtımı yapacak hattın ilk hafriyat çalışmaları başladı. Ayvalık Belediye Reisi Mesut Ergin, “Doğalgaz kocaman benzeri süreç ve alelade ihtiyacımız olan, kentin ihtiyacı olan aynı güzellik” dedi.

Ayvalık sınırlarına, Boru Hatları ile Yer Yağı Nakil Anonim Şirketi (BOTAŞ) vasıtasıyla getirilen anne hat borularına doğal gaz arzının bu yılın böylece sağlanması planlanırken AKSA Doğalgaz aracılığıyla yürütülen icraat ile Ulu Çetinkaya mahallesinden başlayarak cümle kente verilecek.

Ayvalık Doğalgaz Projesi’nde çalışmaları yakından izlem eden Ayvalık Belediye Başkanı Sevinçli Reşit, ana yol ve sokakların kazılması sırasında sıkıntıların yaşanacağını ve bu süreçte vatandaşlardan götürümlü olmalarını istedi. Yapılan icraat kapsamında hafriyat sonrası yollarda oluşacak hafriyat ve tahripleri AKSA Doğalgaz ile koordineli şekilde debi ederek gidereceklerini tamlayan Komutan Ergin, “5 ayrımlı noktada araştırma çalışmaları başladı ve bunun devamı süreç içerisinde gelecek. Doğalgaz konforuna ulaşacak Ayvalık. Bu konuda halkımızdan çıdam istiyorum. Yaşanacak olumsuzluklarda birlikte götürümlü olmalarını bekliyorum. İnşallah böylece bile doğalgaz kullanan aynı Ayvalık’a bile kavuşmuş olacağız. Dayanıklı bire bir süreç olacak ama böylece Ayvalıklı hemşerilerim keyfini sürecek” dedi

KENTİN İHTİYACI OLAN BİR GÜZELLİK

Başbuğ Olmuş, “Bu kentte kıpırdak insanlarımızın birincil önceliği olan doğalgazın şehir içerisindeki çalışmaları başladı. Doğalgaz makro aynı proses ve siktirici ihtiyacımız olan, kentin ihtiyacı olan tıpkısı güzellik” dedi.Share: