Ayvalık Belediyesi’nin Projesine, Tarihi Kentler Birliği’nden Dürü

Ayvalık Belediyesi, Yorgola Konak (Çarkıt Vergi Dairesi) Restorasyonu ve Ayvalık Belediyesi bakım binası adına kente kazandırılması çalışmasıyla, Tarihi Kentler Birliği’nin Tarihi ve Kültürel Mirası Himaye Proje ve Uygulamalarını Teşvik Yarışması’nda “aplikasyon” dalında birincilik ödülünü aldı.

Tarihi Kentler Birliği’nin 21’incisini düzenlendiği Tarihi ve Kültürel Mirası Dulda Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda ödüller, İstanbul’da planlı törenle sahiplerini buldu.

Fatih Belediyesi Fatih Odalık Mehmet Hars Merkezi’nde düzenlenen dürü töreninde, Ayvalık Belediyesi, Baht Maharet Üniversitesi Mimari Bölümü Restorasyon Anabilim Dalı tedris üyeleriyle düzenlenen Yorgola Eğlek (Bozuk Kazanç Dairesi) Restorasyonu ve Ayvalık Belediyesi bakım binası adına kente kazandırılması çalışmasıyla “uygulama” dalındaki birincilik ödülünü aldı.

Ayvalık Şehremini Mesut Reşit, ödülü almaktan büyük tıpkı bahtiyarlık duyduğunu belirterek, UNESCO yolunda emniyetli adımlarla yürümeye bitmeme edeceklerini söyledi.

Share: