Bafra Tecim Borsasına silahlı saldırıyla ilişik 2 sevimli elan tutuklandı

Samsun’üstelik Bafra Tecim Borsasının kurşunlanması ve daha bilahare de başbuğ adayının silahla yaralanması olayına karışanlara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 2’si mahkemece tutuklanırken, 3 emanet ise adli kontrol üzere erkin bırakıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Samsun Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım (ÇIFTLIK) Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, Bafra Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde salı günü sabaha karşı ilçede hususi harekat polislerinin de desteğiyle çok sayıda adrese eş anlı cerrahi müdahale düzenledi.

İddiaya göre, kaba şahısların 1 Ilkgüz’birlikte yapılan Bafra Ticaret Borsası Başkanlığı seçimi öncesinde, Bafra Tecim Borsası marifetiyle işletilen Bafra Mezbahasını ele geçirerek, mezbahada atık adına nitelendirilen ürünlerden (sakatat) elde edilecek efdal gelire sahip olmak için, 23 Ağustos akşamı saat 23.30 sıralarında Bafra Ticaret Borsasının pompalı tüfekle kurşunlanması, 29 Ilkgüz saat 08.00 sıralarında Bafra Ticaret Borsası başbuğ adayının Bafra ilçesinde yavru koca aracılığıyla kasten öldürülmeye adım edilmesi, seçim aracılığıyla gelinen tıpkı kamu görevine aday olmamaya müteveccih kuvvet veya yıldırma kullanılması, kasten yaralama ve gözdağı suçlarının liderliğini E.D.’nin yaptığı cürüm örgütü yoluyla işlendiğinin tespit edilmesi üzerine Samsun’un Bafra ilçesi ve Trabzon’da yapılan senkronik operasyonda, örgüt reis ve yöneticisinin aralarında bulunduğu 8 şüphelinin ıcığı cıcığı yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyon dahilinde kaknem şahısların tevakkuf ve aksiyon yerlerinde yapılan aramalarda 3 skor ruhsatsız av tüfeği, 1 sayı tabanca, 89 skor kartuş, 178 sayı tabanca mermisi, 2 sayı şarjör, 2 nüsha cılız bitli tabanca, haddinden fazla sayıda çek, burhan ve banka dekontları ele geçirildi. Dün Bafra Adliyesine irsal edilen 18 yaşından basit 2 çocuktan biri tutuklanarak cezaevine götürülerken, 1 yavru ise başıboş bırakıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü ÇIFTLIK Idarehane Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan, aralarında cürüm örgütünün lideri olduğu müstakbel sürülen E.D.’nin de bulunduğu 5 kişi bu sabahleyin saat 07.00 sıralarında Bafra Adliyesine irsal edildi. Dolaşma boyu devam fail duruşma akşam saatlerinde sona erdi. Dideban mahkemeye ifade veren E D. ve E.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3 gönül ise adli arama üzere başıboş bırakıldı. – SAMSUN

Share: