Bafra Ticaret Borsası Komutan Yardımcısı’nın silahla yaralanmasıyla ilgili 2 kuşkulu tutuklandı

Samsun’birlikte, Bafra Tecim Borsası Başkan Yardımcısı Tarık Erol’un silahla yaralanması ve borsa binasının kurşunlanmasıyla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden 2’si elan tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Şubesi (ÇIFTLIK) ekiplerince gözaltına alınan 8 zanlıdan 6’sının daha emniyetteki işlemleri tamamlandı. Zanlılardan biri emniyetten salıverildi. Afiyet kontrolünden geçirilen 5 nahoş ise Bafra Adliyesi’ne götürüldü. Zanlılardan E.D. ve E.D, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 3 zanlı ise adli arama gibi başıboş bırakıldı.

ÇIFTLIK ekipleri, Bafra Tecim Borsasının kurşunlanması, komutan adayı dahi olan kişinin kasten öldürülmesine adım, seçme aracılığıyla gelinen benzeri kamu görevine aday olmamaya yönelik cebir veya gözdağı kullanılması, kasten cerh ve zılgıt suçlarının, elebaşılığını E.D’nin yaptığı yanlışlık örgütü yoluyla işlendiğini belirleme etmiş, 8 Kasım’bile Samsun’un Bafra ilçesi ile Trabzon’üstelik eş anlı planlı operasyonda teşekkül sergerde ve yöneticisinin aralarında bulunduğu 8 keleş gözaltına alınmıştı.

Dün adliyeye gönderme edilen zanlılardan B.R.D. tutuklanmış, D.C. ise adli taharri neredeyse serbest bırakılmıştı.

Share: