Bakan Kasapoğlu: “Demokratlık bayrağı bizlere şehitlerden emanettir”

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bugüne büyüklüğünde ortaya koyduğumuz birliği, beraberliği ve kardeşliği, inancımızı, azmimizi elan de güçlendirerek 2023 seçimlerini arz yukarıda cümle dünyaya adaletin, tam dünyaya demokrasinin, milli iradenin mesajını zinde aynı şekilde vererek neticelendireceğiz.” dedi.

Kasapoğlu, “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” kapsamında SELIM Fırka Kütahya İl Başkanlığınca düzenlenen programda, DÜRÜST Parti’nin rastgele akıntı, siktirici bire bir nesiç değil, mazisi binlerce yıla müstenit mutlu davanın, bu topraklarda buyruk süren, Küçük Asya’yu Anadolu yapan değerlerin akıbet temsilcisi olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanı ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 yıldır millete hizmet ettiklerine değinen Vekil Kasapoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugüne kadar ortaya koyduğumuz birliği, beraberliği ve kardeşliği, inancımızı, azmimizi elan üstelik güçlendirerek 2023 seçimlerini arz yukarıda cümle dünyaya adaletin, birlik dünyaya demokrasinin, milli iradenin mesajını dallı güllü bire bir şekilde vererek neticelendireceğiz. Bizim lügatimizde ihtiyarlamak, usanmak, tek şekilde olmadı, kaçınan. 21 yıl değil, 221 sene üstelik geçse biz evvel günkü aşkla, enerjiyle, heyecanla, inançla milletimiz amacıyla, bu kutlu sorun amacıyla koşmaya, hız göstermeye devam edeceğiz. İnanıyorum kim bir bugünkü kadar bugüne kadar olduğu kabil halk ele vererek, yeni 100 yılı gelişigüzel Türkiye 100 yılı yapacağız.”

2002’den beri Türkiye’yi büyütmenin, bu milleti elan de yüceltmenin, ülkenin huzurunu, istikrarını yapılış ika, milletin refahını artırmanın mücadelesini verdiklerini vurgulayan Kasapoğlu, birtakım çevrelerin ise bundan maraza duyduğunu anlattı.

Bu çevrelerin, illet duymaya devam edeceğini dile getiren Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O çevreler baştan sona kendilerini bu milletin üstünde gördüler. Bu milletin egemenliğinin üstünde kendilerini konumlandırdılar. Bu sebepten dahi bugüne büyüklüğünde it canlı çok düzensiz tezgahla, sayımsız operasyonla önümüze engeller çıkardılar. İşte, 27 Nisan e-muhtırasını unutmadık. Öğür mantinota davalarını unutmadık. Gezi Parkı’nı, 17-25 Aralık’ı, MİT tırları hadisesini, oyuntu ve barikat olayları kadar birçok sulu tezgahları unutmadık. 15 Temmuz adi darbe teşebbüsünü bilcümle birlikte biliyoruz. Bu saldırıların, bu kumpasların hedefinin yegâne olduğunu dahi biliyoruz. Milli iradenin yönetimde tecelli etmesini ve milletin kendisiyle ilgili değişmeyen almasını engellemekti arz balaban arzuları ve hamdolsun bu gelinen noktaya bütün birlikte ayrımsız bugünkü gibi umum ele vererek, engelleri aşarak, tezgahları birer birer dağıtarak geldik. Zaman büyümede, kalkınmada sürdürülebilirliği sağladıysak, 81 vilayetimizde ülkemizin seçme karışında it canlı haddinden fazla projeyi, mega projeleri gerçekleştirdiysek, evcil ve milli üretime, milli sanayiye, milli enerjiye, teknolojik atılımlara imza attıysak, işte cümle bunları kararlı duruşumuzdan ödün vermeyerek milletimizin hakkını kimseye yedirmeyerek gerçekleştirdik, başardık.”

“Kredilerin üzerindeki şişkinlik farkı yükünü gençlerimizin üstünden alıyoruz”

Kasapoğlu, diplomaside Türkiye’nin rüzgarını, ağırlığını, sesini tam dünyanın gördüğüne değinerek, mazlum coğrafyalarda Türkiye’ye mahsus sevginin, inancın büyüklüğünü bütün gelişigüzel yaşadıklarını ve şahit olduklarını aktardı.

Tek gayelerinin Türkiye’nin elden 783 bin kilometrekareden ibaret olmadığını birlik dünyaya kanıtlamak olduğuna dikkati çeken Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“İşte bu dertlerle, bu misyonla mayalanan henüz zihayat Türkiye hedefine bizi götürecek düşünen, çalışkan, tamlık dünyaya adalet ve vicdan penceresinden icra vekili Türkiye 100 yılının sunma nazik aktörü tıpkı cahillik üzere eksiksiz mücadelemiz bu yönde. İşte 21 yıl boyunca bu topraklardaki gençlerin henüz kuvvetli olması, daha hayatiyetli bir şekilde yarınlara hazırlanması, çağın yeryüzü gündeş, yeryüzü kalifiye imkanlarına kavuşması üzere çaba gösterdik. Yurtlarımızdaki konfor, yurtlarımızda sağladığımız imkanlar… Bu sene yetersiz ücretlerimize zam yapmadık. Şu farkımız var: Beslenme yardımını 750 liradan 1800 liraya çıkararak 2,5 misline yakın bir beslenme desteği artışı gerçekleştirdik. Türkiye’nin elverişsiz altyapısında olduğu kabilinden eşsizliği, yeganeliği ortaya koyduğumuz burs ve krediler… Dünyanın yeryüzü geniş kapsamlı burs ve kredi sağlayıcı altyapısı ülkemizde. 500 binden çok gencimize burs, bir milyondan fazla gencimize itimat sağlıyoruz. Bu sene önümüzdeki günlerde parlamentomuz yasalaştıracak. Kredilerin üzerindeki enflasyon farkı yükünü da gençlerimizin üstünden alıyoruz. Böylecene öğrenim kredisi alanların sadece anne parayla alay malay bire bir ödemesi gerçekleşecek.”

Vekil Kasapoğlu, bu ülkenin cümle evlatlarını kucaklayacak benzeri yaklaşımla, cansiparane, eğitimle ilişik öğrencilerin, gençlerin mecmu sosyal, siyasal haklarıyla ait mukavim çokça çabayı, gayreti ortaya koyduklarını belirtti.

Bugün Türkiye’nin 207 üniversitesinin olduğunu anımsatan Kasapoğlu, şunları paylaştı:

“Değişmeyen kabul etme süreçlerinde, sivil toplumda temas yerde gençlerimizin ağırlığını bugüne büyüklüğünde o katılımcı ruhu güçlendirme noktasında artırdık. bundan sonra de yine tıpkısı ruhla gençlerimizin yanı sıra olmaya bitmeme edeceğiz. Ülkemizi tıpkı uçtan özge uçağa, birbirinden bulunmaz dünyanın yeryüzü modern tesisleriyle donattık. Kütahya’üstelik 21 sene ilk 10 spor tesisi varken bugünkü spor tesisi sayımız 57 ve bu imzaladığımız protokoller, bitmeme eden inşaatlarla 110’a yakın bir yapı yer bodur sürede Kütahya’mızın hizmetinde olacak. Elbette eş odaklı spor politikamız ve sporu çabucak birkaç branştan ibaret görmeyen spor anlayışımızla yüzmeden okçuluğa, okçuluktan atletizme, jimnastiğe seçme alanda ideallerimiz var, gerçekleştirdiğimiz hedefler var. Sportmen sayımız Kütahya’da tüm 18 kat arttı. Türk eş sporcuların sayısı başka ülkelerin katbekat önünde ve branşlaşmada çeşitlilikte elan önce sporcumuz üstelik olmayan branşlarda daha çok zirveye oynayan aynı Türkiye var. Gençlerimiz bizim sunu balaban umudumuz. Elden yarınlarımız amacıyla değil, bugünlerimiz amacıyla birlikte gençler iri aynı imge. İnanıyorum ki Türkiye 100 yılının yer büyük aktörü birlikte çoluk çocuk olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın hararetli liderliğiyle, dinç odaklı siyasa anlayışıyla Türkiye’nin gençleri hem bugünlere, hem yarınlara ve yekpare dünyaya bilimde, sanatta, kültürde, sanayide, ekonomide ve sporda mühürlerini vurmaya devam edecekler.”

Kasapoğlu, mutluluk genelinde spor alanında birçok envestisman yapıldığını, Kütahya’bile yapılacak stadın temelinin bu yıl ortamında atılacağını anlatım etti.

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, Kütahya milletvekilleri Ahmet Fecir, İshak Gazel ve Ceyda Kısık Erenler, DÜRÜST Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, ilçe ve mekân belediye başkanları ile partililerin amade bulunduğu toplantının peşi sıra DOĞRU Öğür’ye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

Share: